Credit Karma, Noddle alımıyla İngiltere’ye açılıyor

7 Kasım 2018
65 Görüntüleme

ABD merkezli FinTech şirketi Credit Karma, Avrupa’daki büyüme planları çerçevesinde İngiltere’de iş yapan bireysel kredi raporlama girişimi Noddle’ı satın aldı.

Kullanıcıların kendi kredi raporlarına ücretsiz erişmelerini sağlayan Noddle, bu yılın ilk aylarında TransUnion’ın 1,4 milyar dolarlık CallCredit alımının bir parçası olarak el değiştirmişti. FinTech girişiminin son sahibi ise San Francisco merkezli FinTech unicorn’u Credit Karma oldu.

Satın almayla ilgili maddi detaylar paylaşılmasa da, FinTech Futures haberinde satıcı şirketin Credit Karma’dan hisse almaması nedeniyle alımın nakit olarak gerçekleştiği öne sürüldü. Satın alma işleminin bu yılın sonlarında tamamlanması planlanıyor.

Noddle’ın ücretsiz kredi bilgisi sağlama misyonu nedeniyle İngiltere açılımında almak için alternatifsiz bir tercih olduğunu belirten Credit Karma Uluslararası Operasyonlar Başkan Vekili Valerie Wagoner, satın alma sonrası Noddle’ın 35’i aşkın çalışanının da 700 kişilik Credit Karma ekibine katılacağını açıkladı. FinTech devi bunun ardından İngiltere’deki faaliyetlerine hız kazandırarak, Londra ve Leeds’teki ofislerdeki iş gücünü bir yıl içinde iki katına çıkaracak.

2007’de kurulan Credit Karma, bugüne kadar gerçekleştirdiği beş satın alma işleminin ardından Noddle’ı da bünyesine katıyor. Mart ayında 500 milyon dolarlık ikincil yatırım turunu tamamlayan şirket, değerini 4 milyar dolara yükseltmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı
FinTech 101
10 görüntüleme
FinTech 101
10 görüntüleme

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı

yazar05 - 22 Nisan 2019

FinTech İstanbul tarafından, 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen FinTech 101 Eğitim programında 7. dönem başladı. İlk dersle birlikte FinTech İstanbul…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019
Newsletter
12 görüntüleme
Newsletter
12 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019

Ahmet Usta - 22 Nisan 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko yazdı:…

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019

Okan Yıldız - 21 Nisan 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.