Credit Karma, Noddle alımıyla İngiltere’ye açılıyor

7 Kasım 2018
21 Görüntüleme

ABD merkezli FinTech şirketi Credit Karma, Avrupa’daki büyüme planları çerçevesinde İngiltere’de iş yapan bireysel kredi raporlama girişimi Noddle’ı satın aldı.

Kullanıcıların kendi kredi raporlarına ücretsiz erişmelerini sağlayan Noddle, bu yılın ilk aylarında TransUnion’ın 1,4 milyar dolarlık CallCredit alımının bir parçası olarak el değiştirmişti. FinTech girişiminin son sahibi ise San Francisco merkezli FinTech unicorn’u Credit Karma oldu.

Satın almayla ilgili maddi detaylar paylaşılmasa da, FinTech Futures haberinde satıcı şirketin Credit Karma’dan hisse almaması nedeniyle alımın nakit olarak gerçekleştiği öne sürüldü. Satın alma işleminin bu yılın sonlarında tamamlanması planlanıyor.

Noddle’ın ücretsiz kredi bilgisi sağlama misyonu nedeniyle İngiltere açılımında almak için alternatifsiz bir tercih olduğunu belirten Credit Karma Uluslararası Operasyonlar Başkan Vekili Valerie Wagoner, satın alma sonrası Noddle’ın 35’i aşkın çalışanının da 700 kişilik Credit Karma ekibine katılacağını açıkladı. FinTech devi bunun ardından İngiltere’deki faaliyetlerine hız kazandırarak, Londra ve Leeds’teki ofislerdeki iş gücünü bir yıl içinde iki katına çıkaracak.

2007’de kurulan Credit Karma, bugüne kadar gerçekleştirdiği beş satın alma işleminin ardından Noddle’ı da bünyesine katıyor. Mart ayında 500 milyon dolarlık ikincil yatırım turunu tamamlayan şirket, değerini 4 milyar dolara yükseltmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri
Bankacılık
4 görüntüleme
Bankacılık
4 görüntüleme

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank'ın CEO'su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını…

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Wirecard ve Mastercard, kart çıkarma faaliyetleri için küresel ölçekli bir stratejik iş ortaklığına imza attı. Ödeme dünyasının iki devi arasında…

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet

Erhan Kahraman - 16 Kasım 2018

Alipay, Hong Kong metrosunda QR kodlu temassız ödeme hizmeti için açılan ihalenin kazanan tarafı oldu. Hong Kong nüfusunun FinTech trendlerini…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.