Startupbootcamp Scale FinTech başvuruları açıldı

7 Kasım 2018
25 Görüntüleme

Startupbootcamp Scale FinTech Mexico City, büyüme aşamasındaki girişimler için ikinci grup başvuruların açıldığını duyurdu.

Startupbootcamp Scale FinTech Mexico City, FinTech ekosistemlerini Latin Amerika ve İspanya’da güçlendirmeyi hedefleyen Finnovista tarafından yönetiliyor. Programın vizyonu, yüksek etkili FinTech çözümlerinin profesyonel hale getirilmesi ve finansal hizmetler sektöründeki inovasyonu kuluçka yoluyla destekleyerek, bölgedeki girişimciliği artırmak olarak biliniyor.

İkinci grup girişimleri kabul eden program, beş şirkete işlerini geliştirmek ve ilerletmek için karma bir destek dönemi sunacak. Kurucuların teknoloji işlerini ölçeklendirmek, fonları yükseltmek, tekrar satış yapmak, küresel olarak büyümek ve gelirlerini artırmakla ilgili birçok zorluğun üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanan programın iş ortakları arasında VISA, Fiinlab, Banregio, HSBC Meksika, EY Meksika, IGNIA, Latinia ve White & Case yer alıyor.

Startupbootcamp Scale FinTech Mexico City Program Direktörü Christine Chang, ilk mezunlarını geçtiğimiz yıl veren program hakkında şu açıklamayı yaptı: “FinTech özelinde çalışan genç ve parlak girişimlerin büyümelerini sürekli kılıp, genişletmek için gerekli araçları sağlayarak, işlerini bir sonraki seviyeye taşımalarına destek oluyoruz. Ayrıca,  ekosistemin kilit oyuncularıyla aktif iş birliğini teşvik ederek, ekosistemimizi olgunlaştırmayı ve Latin Amerika finansal hizmetlerinde yenilik yaratmayı amaçlıyoruz.”

Programa katılacak girişimler 30 bin dolarlık ilk finansal desteğin yanı sıra, bölgede FinTech alanında faaliyet gösteren en önemli girişim sermayelerine erişim olanağı elde edecekler. Başvurular 10 Aralık tarihine kadar bu sayfadan yapılıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri
Bankacılık
4 görüntüleme
Bankacılık
4 görüntüleme

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank'ın CEO'su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını…

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Wirecard ve Mastercard, kart çıkarma faaliyetleri için küresel ölçekli bir stratejik iş ortaklığına imza attı. Ödeme dünyasının iki devi arasında…

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet

Erhan Kahraman - 16 Kasım 2018

Alipay, Hong Kong metrosunda QR kodlu temassız ödeme hizmeti için açılan ihalenin kazanan tarafı oldu. Hong Kong nüfusunun FinTech trendlerini…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.