Dijital banka Judo 350 milyon doları kasasına koydu

27 Kasım 2018
74 Görüntüleme

Avustralya merkezli yeni nesil dijital banka Judo Capital, Credit Suisse ile yaptığı 350 milyon dolarlık borç tahsis anlaşmasıyla bankacılık lisansına bir adım daha yaklaştı.

Judo Capital Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su David Hornery tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan 350 milyon dolar Avustralyalı KOBİ’lerin daha iyi fonlanmasına olanak tanıyacak. Judo’nun hizmete açılışından bu yana, KOBİ kredilerine olan ilginin artarak devam ettiğini ifade eden Hornery, “İşletmenin bir bütün olarak güçlü ve zayıf yanlarını anlamak için gerçekten vakit harcıyoruz.” diye açıkladı.

Credit Suisse Avustralya’nın borç sermayesi ve varlık finansmanı başkanı Will Farrant, Credit Suisse’in hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana yüksek potansiyele sahip girişimcileri ve müşterileri destekleme konusunda titiz davrandığını belirtti ve uçtan uca bir çözüm paketiyle uzun vadeli iş birlikleri kurduğunu hatırlattı.

Farrant, “Son birkaç yıldır girişimci müşterilere odaklanan menkul kıymetleştirme işimizi önemli ölçüde büyüttük ve bir şirketin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını, erken aşamadan olgunluğa kadar finanse etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Judo’nun yüksek kaliteli bir yönetim ekibine ve ölçeklenebilir bir iş modeline sahip olduğunu kaydeden Farrant, “Geleneksel KOBİ kredileri için yıkıcı bir girişim olarak çok iyi bir konumda yer alıyor. Bizim stratejimiz de bu girişimcilerin büyümelerine yardımcı olmaktır.” dedi.

Judo Capital, Avustralya’nın finansal otoritesi APRA’dan bankacılık lisansı almak için gerekli süreçleri başlatmış ve bu kapsamda büyük ölçekli yatırımlar almıştı. Mart ayında 100 milyon dolar fon alan banka, hemen ertesi ay kredi vermeye başlamıştı. Melbourne merkezli çalışan banka, Eylül ayında Sidney’de yeni bir ofis açarak, ulusal ölçeğe çıkacağı önümüzdeki aylarda ekibini 50 kişiye genişletmeyi hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard toplu taşımada temassız ödemeleri artırmak istiyor
FinTech
6 görüntüleme
FinTech
6 görüntüleme

Mastercard toplu taşımada temassız ödemeleri artırmak istiyor

yazar05 - 25 Mart 2019

Mastercard, yayınladığı basın bülteninde ABD'deki 20 şehire daha toplu taşımada temassız ödemeleri getirerek transit geçişleri artıracağını açıkladı. Bu yılın sonunda…

InstaReM ve First Data kurumsal kredi kartları için iş birliğine gidiyor
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

InstaReM ve First Data kurumsal kredi kartları için iş birliğine gidiyor

yazar05 - 25 Mart 2019

Singapur merkezli, tüketiciler ve bankaların sınır ötesi para göndermesine olanak tanıyan FinTech girişimi InstaReM kurumsal kredi kartları çıkarmak için First…

Bankaların %41’i PSD2 yönetmeliğine geçemedi
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Bankaların %41’i PSD2 yönetmeliğine geçemedi

yazar05 - 25 Mart 2019

İsveç merkezli açık bankacılık platformu Tink tarafından yapılan ankete göre bankaların yarısına yakını üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar için bir test…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.