Dijital banka Judo 350 milyon doları kasasına koydu

27 Kasım 2018
50 Görüntüleme

Avustralya merkezli yeni nesil dijital banka Judo Capital, Credit Suisse ile yaptığı 350 milyon dolarlık borç tahsis anlaşmasıyla bankacılık lisansına bir adım daha yaklaştı.

Judo Capital Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su David Hornery tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan 350 milyon dolar Avustralyalı KOBİ’lerin daha iyi fonlanmasına olanak tanıyacak. Judo’nun hizmete açılışından bu yana, KOBİ kredilerine olan ilginin artarak devam ettiğini ifade eden Hornery, “İşletmenin bir bütün olarak güçlü ve zayıf yanlarını anlamak için gerçekten vakit harcıyoruz.” diye açıkladı.

Credit Suisse Avustralya’nın borç sermayesi ve varlık finansmanı başkanı Will Farrant, Credit Suisse’in hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana yüksek potansiyele sahip girişimcileri ve müşterileri destekleme konusunda titiz davrandığını belirtti ve uçtan uca bir çözüm paketiyle uzun vadeli iş birlikleri kurduğunu hatırlattı.

Farrant, “Son birkaç yıldır girişimci müşterilere odaklanan menkul kıymetleştirme işimizi önemli ölçüde büyüttük ve bir şirketin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını, erken aşamadan olgunluğa kadar finanse etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Judo’nun yüksek kaliteli bir yönetim ekibine ve ölçeklenebilir bir iş modeline sahip olduğunu kaydeden Farrant, “Geleneksel KOBİ kredileri için yıkıcı bir girişim olarak çok iyi bir konumda yer alıyor. Bizim stratejimiz de bu girişimcilerin büyümelerine yardımcı olmaktır.” dedi.

Judo Capital, Avustralya’nın finansal otoritesi APRA’dan bankacılık lisansı almak için gerekli süreçleri başlatmış ve bu kapsamda büyük ölçekli yatırımlar almıştı. Mart ayında 100 milyon dolar fon alan banka, hemen ertesi ay kredi vermeye başlamıştı. Melbourne merkezli çalışan banka, Eylül ayında Sidney’de yeni bir ofis açarak, ulusal ölçeğe çıkacağı önümüzdeki aylarda ekibini 50 kişiye genişletmeyi hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.