Dijital banka Judo 350 milyon doları kasasına koydu

27 Kasım 2018
115 Görüntüleme

Avustralya merkezli yeni nesil dijital banka Judo Capital, Credit Suisse ile yaptığı 350 milyon dolarlık borç tahsis anlaşmasıyla bankacılık lisansına bir adım daha yaklaştı.

Judo Capital Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su David Hornery tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan 350 milyon dolar Avustralyalı KOBİ’lerin daha iyi fonlanmasına olanak tanıyacak. Judo’nun hizmete açılışından bu yana, KOBİ kredilerine olan ilginin artarak devam ettiğini ifade eden Hornery, “İşletmenin bir bütün olarak güçlü ve zayıf yanlarını anlamak için gerçekten vakit harcıyoruz.” diye açıkladı.

Credit Suisse Avustralya’nın borç sermayesi ve varlık finansmanı başkanı Will Farrant, Credit Suisse’in hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana yüksek potansiyele sahip girişimcileri ve müşterileri destekleme konusunda titiz davrandığını belirtti ve uçtan uca bir çözüm paketiyle uzun vadeli iş birlikleri kurduğunu hatırlattı.

Farrant, “Son birkaç yıldır girişimci müşterilere odaklanan menkul kıymetleştirme işimizi önemli ölçüde büyüttük ve bir şirketin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını, erken aşamadan olgunluğa kadar finanse etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Judo’nun yüksek kaliteli bir yönetim ekibine ve ölçeklenebilir bir iş modeline sahip olduğunu kaydeden Farrant, “Geleneksel KOBİ kredileri için yıkıcı bir girişim olarak çok iyi bir konumda yer alıyor. Bizim stratejimiz de bu girişimcilerin büyümelerine yardımcı olmaktır.” dedi.

Judo Capital, Avustralya’nın finansal otoritesi APRA’dan bankacılık lisansı almak için gerekli süreçleri başlatmış ve bu kapsamda büyük ölçekli yatırımlar almıştı. Mart ayında 100 milyon dolar fon alan banka, hemen ertesi ay kredi vermeye başlamıştı. Melbourne merkezli çalışan banka, Eylül ayında Sidney’de yeni bir ofis açarak, ulusal ölçeğe çıkacağı önümüzdeki aylarda ekibini 50 kişiye genişletmeyi hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019

Okan Yıldız - 21 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları

Tahsin Özyer - 21 Temmuz 2019

Her yıl Haziran ayında New York'ta gerçekleştirilen ve CB Insights tarafından düzenlenen "Future of FinTech" konferansının ana sunun videoları yayınlandı.…

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler

Tahsin Özyer - 19 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi Ürün Müdürü Ayşe Orbay Kaya yayınladığı Medium makalesinde ödeme teknolojilerinde yapay zekanın kullanıma dair Türkiye örneklerine değindi.…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.