Paris FinTech Forum’dan gündem başlıkları

30 Ocak 2019
114 Görüntüleme

29 Ocak günü başlayan Paris FainTech Forum 2019, ilk günü boyunca onlarca farklı oturum ve yüzlerce farklı konuşmacı ile FinTech gündemini her açıdan değerlendirmeye devam ediyor.

Dün açılış konuşmaları ve panelleri ile detaylarını sizlere aktardığımız Paris FinTech Forum 2019, hız kesmeden etkinliklerine devam ediyor. Dünyanın her köşesinden FinTech uzmanları ile bankacılık ve finans sektörü liderlerini ağırlayan etkinlikte öne çıkan konu başlıkları ve çarpıcı gündemler sizin için özetlemeye devam ediyoruz.

Etkinliğin öne çıkan kelime başlıkları aşağıdaki gibi oluyor;

Çok sayıda salonda çok farklı konular tartışılmaya devam ederken gündeme damga vuran en önemli konulardan birisi ise Brexit olarak karşımıza çıkıyor. İngiltere ve özellikle Londra’nın küresel finans piyasaları ve bir FinTech merkezi olarak dünyanın liste başında yer alması Brexit’i FinTech ekosistemi açısından önemli hale getiriyor. Avrupa kıtası ve FinTech endüstri açısından Brexit’in olası etkileri tartışılırken ortak kanaat bu sürecin nasıl ilerlerse ilerlesin FinTech ekosistemine zarar vermeyeceği yönünde.

Tüm FinTech etkinliklerde gelenekselleşen konulardan birisi de Bankalar ve FinTech’lerin ilişkisi. Adeta tüm taraflar bitmeyen senfoniyi kendi köşelerinden seslendirmeye devam ediyor.

Etkinliğin bir diğer önemli konu başlığı ise girişimlerin desteklenmesi ancak bu süreçte  sağlıklı bir yaklaşım ve süreç belirlenmesi.

Elbette FinTech’in konuşulduğu bir ortamda kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gözardı edilmesi bile düşünülemez.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees takip edilmesi gereken önemli bir isim zira kendisi “nasıl din ve devlet işleri ayrıldıysa, artık para ve devlet işleri de ayrılmalı” tezinin arkasında durmaya devam ediyor.

Elbette etkinlik esnasında pek çok FinTech girişimi de yeni ürünlerini tanıtırken bazıları da çeşitli duyurularda bulundular. Bu gelişmeleri FinTech İstanbul’un düzenli takipçileri ile sürekli olarak paylaşmaya devam ediyoruz.

Etkinlik ile alakalı öne çıkan önemli gelişmeleri ve etkinlik boyunca gerçekleşen önemli haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amazon’dan Hindistan’daki dijital ödeme koluna yatırım
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Amazon’dan Hindistan’daki dijital ödeme koluna yatırım

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

E-ticaret devi Amazon, Hindistan'daki dijital ödeme kolu Amazon Pay'e yönelik yaklaşık 60,5 milyon dolar yatırım yapacak. Bu yatırım, şirketin Hindistan'da…

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor
FinTech
17 görüntüleme
FinTech
17 görüntüleme

Google Pay, PayPal ile entegrasyonunu genişletiyor

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Google Pay, çevrimiçi tüccarlar için PayPal ile entegrasyonunu genişlettiğini açıkladı. TechCrunch'ın haberine göre bu entegrasyonla birlikte hal hazırda sitelerinde Google…

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0
FinTech
18 görüntüleme
FinTech
18 görüntüleme

Çevrimiçi ödeme dünyasında bir kahraman: 3D Secure 2.0

Tahsin Özyer - 24 Haziran 2019

Finartz, Medium'da 3D ödemenin ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve 3D Secure 2.0'ı anlatan bir makale yayınladı. Okuyucularımıza aktarıyoruz. Çevrimiçi…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.