Paris FinTech Forum’dan gündem başlıkları

30 Ocak 2019
86 Görüntüleme

29 Ocak günü başlayan Paris FainTech Forum 2019, ilk günü boyunca onlarca farklı oturum ve yüzlerce farklı konuşmacı ile FinTech gündemini her açıdan değerlendirmeye devam ediyor.

Dün açılış konuşmaları ve panelleri ile detaylarını sizlere aktardığımız Paris FinTech Forum 2019, hız kesmeden etkinliklerine devam ediyor. Dünyanın her köşesinden FinTech uzmanları ile bankacılık ve finans sektörü liderlerini ağırlayan etkinlikte öne çıkan konu başlıkları ve çarpıcı gündemler sizin için özetlemeye devam ediyoruz.

Etkinliğin öne çıkan kelime başlıkları aşağıdaki gibi oluyor;

Çok sayıda salonda çok farklı konular tartışılmaya devam ederken gündeme damga vuran en önemli konulardan birisi ise Brexit olarak karşımıza çıkıyor. İngiltere ve özellikle Londra’nın küresel finans piyasaları ve bir FinTech merkezi olarak dünyanın liste başında yer alması Brexit’i FinTech ekosistemi açısından önemli hale getiriyor. Avrupa kıtası ve FinTech endüstri açısından Brexit’in olası etkileri tartışılırken ortak kanaat bu sürecin nasıl ilerlerse ilerlesin FinTech ekosistemine zarar vermeyeceği yönünde.

Tüm FinTech etkinliklerde gelenekselleşen konulardan birisi de Bankalar ve FinTech’lerin ilişkisi. Adeta tüm taraflar bitmeyen senfoniyi kendi köşelerinden seslendirmeye devam ediyor.

Etkinliğin bir diğer önemli konu başlığı ise girişimlerin desteklenmesi ancak bu süreçte  sağlıklı bir yaklaşım ve süreç belirlenmesi.

Elbette FinTech’in konuşulduğu bir ortamda kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gözardı edilmesi bile düşünülemez.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees takip edilmesi gereken önemli bir isim zira kendisi “nasıl din ve devlet işleri ayrıldıysa, artık para ve devlet işleri de ayrılmalı” tezinin arkasında durmaya devam ediyor.

Elbette etkinlik esnasında pek çok FinTech girişimi de yeni ürünlerini tanıtırken bazıları da çeşitli duyurularda bulundular. Bu gelişmeleri FinTech İstanbul’un düzenli takipçileri ile sürekli olarak paylaşmaya devam ediyoruz.

Etkinlik ile alakalı öne çıkan önemli gelişmeleri ve etkinlik boyunca gerçekleşen önemli haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı
FinTech 101
9 görüntüleme
FinTech 101
9 görüntüleme

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı

yazar05 - 22 Nisan 2019

FinTech İstanbul tarafından, 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen FinTech 101 Eğitim programında 7. dönem başladı. İlk dersle birlikte FinTech İstanbul…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019
Newsletter
12 görüntüleme
Newsletter
12 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019

Ahmet Usta - 22 Nisan 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko yazdı:…

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019

Okan Yıldız - 21 Nisan 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.