Paris FinTech Forum’dan gündem başlıkları

30 Ocak 2019
51 Görüntüleme

29 Ocak günü başlayan Paris FainTech Forum 2019, ilk günü boyunca onlarca farklı oturum ve yüzlerce farklı konuşmacı ile FinTech gündemini her açıdan değerlendirmeye devam ediyor.

Dün açılış konuşmaları ve panelleri ile detaylarını sizlere aktardığımız Paris FinTech Forum 2019, hız kesmeden etkinliklerine devam ediyor. Dünyanın her köşesinden FinTech uzmanları ile bankacılık ve finans sektörü liderlerini ağırlayan etkinlikte öne çıkan konu başlıkları ve çarpıcı gündemler sizin için özetlemeye devam ediyoruz.

Etkinliğin öne çıkan kelime başlıkları aşağıdaki gibi oluyor;

Çok sayıda salonda çok farklı konular tartışılmaya devam ederken gündeme damga vuran en önemli konulardan birisi ise Brexit olarak karşımıza çıkıyor. İngiltere ve özellikle Londra’nın küresel finans piyasaları ve bir FinTech merkezi olarak dünyanın liste başında yer alması Brexit’i FinTech ekosistemi açısından önemli hale getiriyor. Avrupa kıtası ve FinTech endüstri açısından Brexit’in olası etkileri tartışılırken ortak kanaat bu sürecin nasıl ilerlerse ilerlesin FinTech ekosistemine zarar vermeyeceği yönünde.

Tüm FinTech etkinliklerde gelenekselleşen konulardan birisi de Bankalar ve FinTech’lerin ilişkisi. Adeta tüm taraflar bitmeyen senfoniyi kendi köşelerinden seslendirmeye devam ediyor.

Etkinliğin bir diğer önemli konu başlığı ise girişimlerin desteklenmesi ancak bu süreçte  sağlıklı bir yaklaşım ve süreç belirlenmesi.

Elbette FinTech’in konuşulduğu bir ortamda kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gözardı edilmesi bile düşünülemez.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees takip edilmesi gereken önemli bir isim zira kendisi “nasıl din ve devlet işleri ayrıldıysa, artık para ve devlet işleri de ayrılmalı” tezinin arkasında durmaya devam ediyor.

Elbette etkinlik esnasında pek çok FinTech girişimi de yeni ürünlerini tanıtırken bazıları da çeşitli duyurularda bulundular. Bu gelişmeleri FinTech İstanbul’un düzenli takipçileri ile sürekli olarak paylaşmaya devam ediyoruz.

Etkinlik ile alakalı öne çıkan önemli gelişmeleri ve etkinlik boyunca gerçekleşen önemli haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı

yazar05 - 21 Şubat 2019

MetLife Foundation ve Visa'nın desteği ile gerçekleştirilen Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı. Erken aşama FinTech'lerin başvurularını bekleyen yarışmanın…

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları

yazar05 - 21 Şubat 2019

2018’de FinTech sektöründe yapılan yatırım anlaşmaları bir önceki yıla kıyasla %15 oranında arttı. Miktarlar %120 oranında artarken 100 milyon doların…

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi
Blockchain
14 görüntüleme
Blockchain
14 görüntüleme

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi

Ahmet Usta - 21 Şubat 2019

Dünya İnovasyon Forumu Elçisi ve Crypto Valley Association Üyesi Engin Çağlar, Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından ortaklaşa düzenlenen…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.