Apple Pay Avrupa ve Orta Doğu’daki genişlemesini sürdürüyor. Geçtiğimiz sene Polonya, Norveç, Kazakistan, Belçika, Almanya, Çekya ve Suudi Arabistan gibi ülkelere gelen ödeme hizmetinin 13 ülkede daha kullanıma sunulması bekleniyor.

Mobil bankacılık servisi Monese’ye göre Apple, çok yakında aralarında Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Estonya, Yunanistan, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, Malta, Portekiz, Slovakya ve Slovenya’nın da bulunduğu, çoğu Doğu Avrupa’da yer alan ülkelerde Apple Pay’i kullanıma sunacak. Tüm bu ülkelerin arasında Türkiye’nin yer almaması bizleri üzdü.

Monese bu haberi attığı bir tweetle duyurdu.

Yukarıdaki ülkelerin yanı sıra Apple Pay’in Hollanda, Macaristan ve Lüksemburg’da da yakın bir zamanda kullanıma sunulacağı biliniyor. Geçtiğimiz yıl Apple CEO’su Tim Cook, Apple Pay’in 2019 yılının sonuna kadar 40 bölgede kullanılabilir olacağını açıklamıştı.

İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen Apple Pay, o günden bu yana büyük bir genişleme göstererek birçok ülkede ve bölgede kullanılabilir hale geldi. Buna karşın Apple’ın ödeme hizmetinin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair hala kesin bir bilgi bulunmuyor.

Ödeme dünyasındaki varlığını artırmak isteyen Apple geçtiğimiz Mart ayında düzenlediği etkinlikte kendi kredi kartını tanıtmıştı.