Kobaküs, dünyanın en büyük FinTech etkinliklerinden birisi olan Money 20/20’de binlerce girişim arasından seçilerek son 15’e kaldı. Kobaküs ülkemizi 3-5 Haziran tarihleri arasında Amsterdam’da temsil ederek son 3’e girmek için rakipleri ile yarışacak.

Tek bir platform üzerinden Türkiye’deki tüm bankalarla entegre olup güncel finans takibi, anlık raporlama, anlık banka hesap hareketleri ve cari hesap takibi gibi özellikler sunan Kobaküs’ün 300’ün üzerinde aktif büyük kurumsal müşterisi bulunuyor. SAP, LOGO, Oracle, E-Mor gibi ERP sistemlerine tam entegrasyon özelliği mevcut olan Kobaküs, entegrasyonlarla birlikte kullanıcılarına yüksek oranda zaman ve maddi tasarruf sağlamayı vaad ediyor. Örneğin, birden çok bankayla çalışan bir şirket Kobaküs üzerinden tüm hesaplarını tek ekranda görüyor ve bu verileri ERP sistemine aktararak otomatik muhasebe yapıyor.

Startup hayatına 400 bin dolar yatırım alarak başlayan Kobaküs, Webrazzi Arena 2018’de 1. olarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Buna ek olarak Zemin İstanbul ve İTÜ Çekirdek kuluçka merkezlerinden mezun olan Kobaküs, İTÜ BigBang finalinde Turkcell, KoçFinans ve Agito’dan 220 bin TL hibe ödülü kazanmıştı. Asseco firmasıyla iş ortaklığı anlaşması yapan Kobaküs, Asseco ile beraber açık bankacılık uygulamaları geliştirmeye başladı.

Şimdiye kadar ülkemizde birçok ödüle layık görülen Kobaküs, Amsterdam’da yeni projesini ilk kez duyurarak kamuoyu ile paylaşmış olacak. Kobaküs’ün bu projeyle birlikte global pazara açılması ve Plaid, Figo, Token.io, Salt Edge gibi global oyuncularla iş birliği yapacağı da gelen bilgiler arasında. Bu gelişmeler neticesinde Kobaküs, global fintechlere Türkiye pazarı için altyapıda sağlayacak.

Money 20/20, ödemeler, FinTech ve finansal hizmetler ekosisteminin, tüketicilerin ve işletmelerin parayı yönetme, harcama ve borç verme alanlarında yıkıcı şekilleri oluşturmak ve keşfetmek için bir araya geldiği bir organizasyon.

C-Level yöneticilerin, tanınmış konuşmacıların, dünyanın her yerinden inovasyon liderlerinin paranın geleceğini değiştirmek için bir araya geldikleri küresel bir etkinlik olan Money 20/20 etkinliğinin Startup Academy etabına her sene başvuran binlerce girişim arasından az sayıda girişimin davet ediliyor. Davet edilen bu girişimler etkinlikte kendilerini dünyanın birçok yerinden gelen finansal kuruluşlara, yatırımcılara ve diğer firmalara tanıtma fırsatı buluyor.

Kobaküs’te bu kapsamda Money 20/20 2019 etkinliğine Türkiye’den davet alan ikinci girişim olmayı başardı. Diğer davet alan girişim ise tüketici kredilerinde tasarruf odaklı servisler sunan Kredya omuştu.

FinTech İstanbul olarak her iki girişimi de başarılar diliyor ve güzel haberlerini bekliyoruz.

Kredya, Money 20/20’ye davet edildi