FinTech İstanbul “Açık Bankacılık” etkinlik serisine devam ediyor. Yeni etkinliğimizde “PSD2 Sonrası Gelişmeler ve Türkiye’de Açık Bankacılık Adımları” başlığında bu alanda profesyonel bir isim olan Haluk İnanmış yeni gelişmeleri değerlendirecek.

6493 sayılı kanun kapsamında Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği kuruldu. Bu kanunda adı geçen tüm kuruluşlara ilişkin yetkiler TCMB’nin düzenleme ve denetimine tabi olurken, PSD2 ile uyumlu iki yeni ödeme hizmeti olan AISP ve PISP tanımları kanun kapsamında yer aldı. PSD2 ile ilgili geçiş sonrası Avrupa’da gelinen son durumun, 6493 sayılı kanunda gerçekleşen son değişiklerin ve çeşitli açılardan Açık Bankacılık kavramını ele alacağımız etkinliğimize davetlisiniz.

25 yılı aşan bankacılık deneyimiyle Haluk İnanmış, PSD2 ışığında Türkiye’deki Açık Bankacılık alanındaki atılan adımları değerlendirecek.

Konuşmacı: Haluk İnanmış
Konu: PSD2 Sonrası Gelişmeler ve Türkiye’de Açık Bankacılık Adımları
Tarih ve Saat: 6 Ocak 2020 / 16:30 – 18:00
Yer: BKM – Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok Kat: 2 Etiler / İstanbul
LCV: [email protected]
Katılım 70 kişi ile sınırlıdır

Haluk İnanmış Kimdir?

Haluk İnanmış 25 yılı aşkın bir süredir İş Bankası Grubu bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında Bilgi Teknolojileri alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra, 2018 yılından itibaren Finansal Teknolojiler alanında uluslararası çözümler üretmek isteyen firmalara danışmanlık vermek üzere Inted Ltd. isminde bir şirket kurdu. Şu an Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan İnanmış burada PSD2 ve Blockchain gibi farklı teknolojilerin finansal alandaki kullanımlarına ilişkin farklı finansal kuruluş ve girişimcilere destek veriyor.

Açık Bankacılık: Bankacılığın Geleceği