J.P. Morgan Chase, COVID-19 salgını sırasında çağır merkezlerinde ve şubelerde çalışmaya devam eden personeline, işlerin yürümesini sağladıkları için 1000 dolar değerinde ikramiye verecek.

Banka geçtiğimiz hafta salgınla mücadele kapsamında şubelerinin beşte birini kapatmıştı. Şimdi ise kapanmayan şubelerde çalışmaya devam eden ve yıllık 60.000 dolardan az kazanan personeline destek olmak istiyor.

Banka bunların yanı sıra tüm çalışanlarına 2019’dan kullanmadıkları yıllık izinlerini Haziran’a kadar kullanma hakkı da veriyor. Bunu da “bu zorlu dönemlerde yaşanabilecek çocuk / yaşlı bakımı gibi hizmetlerin kesintiye uğramaması için çalışanlara yardımcı olma” olarak açıklıyor.

Geçtiğimiz hafta da İtalya’da benzer bir uygulama yapılmıştı. Intesa Sanpaolo bankası ön büro çalışanlarına ikramiye sunarak şube personelini altı gün daha ücretli izin ile ödüllendirdi.

İnsanların hayatını etkilediği gibi finans sektörünü de önemli ölçüde etkileyen salgın, bankaların bununla mücadele etmek için çeşitli kararlar almasına neden oluyor. Bazı sektörlerin tamamen uzaktan çalışmaya geçmesi kolay olsa da binlerce şubesi olan bankalarda bu geçiş kolay kolay gerçekleşmiyor. Yine de dünyanın farklı yerlerinde bankalar aldıkları çeşitli önlemlerle çalışanlarını ve müşterilerini mağdur etmemeye, virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyor.

J.P. Morgan virüs nedeniyle bazı şubelerini kapatıyor