Western Union, kullanıcıların kendi evlerinin konforundan para gönderip almasını sağlayan Dijital Konum hizmetini tanıttı.

Para transferi operatörü, müşterileri Avusturya, Belçika, İtalya, Portekiz ve Umman’da transfer konusunda yardımcı olacak bir acenteye bağlayacak telefon ve video servisi için bir pilot çalışması başlattı.

Covid-19 salgını dünyayı etkisi altına almışken fiziksel temastan mümkün olduğunca kaçınmak için şirketler yeni hizmetler sunmaya başlıyor. Dijital Konum hizmeti de bunlardan bir tanesi olacak. Müşterilerin geleneksel para transferlerinde olduğu gibi şubeye gitmesine gerek kalmayacak.

Western Union CEO’su Hikmet Ersek konuyla ilgili olarak: “Bazı bölgelerde uygulanan karantina nedeniyle çevrimiçi hizmetlerimize olan talebin arttığını görüyoruz. Müşterilerimize sevdiklerine destek olabilmeleri için farklı bir yol sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

İçinde bulunduğumuz dönemde müşterilerimizin aileye ve sevdiklerine para göndermelerini sağlamak veya ithalatçıların ve ihracatçıların tedarikçilerini ödemelerine yardımcı olmak her zamankinden daha önemli. Para akışları, ticari müşterilerimiz ve iş ortaklarımız da dahil olmak üzere birçok müşterimiz için hayati bir gelir kaynağı. Mevcut tüm belirsizliklerin ortasında parayı en çok ihtiyaç duyulan yere taşımak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bankacılık, ödemeler ve fintech dünyası yeni koronavirüs salgınından fazlasıyla eklendi. Sektörde yer alan birçok şirket virüsle mücadele konusunda önlemlerini artırırken müşterilerine de yeni kolaylıklar sunmaya çalışıyorlar.

J.P. Morgan virüs nedeniyle bazı şubelerini kapatıyor

KaynakFinextra