Starling Bank, müşterilerin kendi hesaplarına bağlayabildikleri ve kendi adlarına alışveriş yapması için güvenlikleri başka birine verebilecekleri ikinci bir kar olan ‘Connected card’ hizmetini duyurdu.

Yedek banka kartı, koronavirüs salgını sırasında kendi kendini tecrit eden ve alışveriş yapmak için arkadaşlarına, komşularına ve topluluk gönüllülerine güvenen kişisel hesap müşterilerine yardımcı olmak için tasarlandı.

PIN ile korunan ve bakiye limiti 200 £ olan kart, kullanıcıların çevrimiçi değil mağaza içi harcamalarına izin verecek.

Özellikle risk grubunda olan insanlar sokağa çıkma konusunda son derece dikkatli davranmak zorunda. Bazı yerlerde ise tam ya da kısmi karantina uygulanıyor. Çevrimiçi alışveriş imkanı olmayanlar için sunulan bu kart sayesinde sokağa çıkamayan ve çıkmak istemeyen kişiler de alışverişlerini başka birine yaptırabilecek. Böylelikle herkesin kendi alışverişi için dışarı çıkması da bir nebze olsun engellenebilir.

Starling Bank kurucusu ve CEO’su Anne Boden konuyla ilgili olarak: “Market alışverişi ve diğer önemli önemli ihtiyaçların karşılanmasının koronavirüs acil durumu sırasında kendini izole edenler için bir zorluk olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, müşterilerimize güvenilir arkadaşlar ve komşular tarafından kendileri için satın alınan malzemeleri para aktarma veya nakit taşıma zahmeti olmadan ödeme yapmalarına yardımcı olacak bir çözüm bulduk.” ifadelerini kullandı.

Kişisel hesap müşterileri Starling Bank uygulamasından ‘Connected card’ için başvurabilecekler. Kart 5 iş günü içinde adreslerine teslim edilecek.

FinTech sektörü için COVID-19 sonrası dönem olumlu geçecek