Revolut resmi olarak Litvanya’da lisanslı bir banka olarak faaliyete geçti. Yeni nesil banka, ülkedeki 300.000 müşterisinin maaşlarını ve diğer fonlarını mevduat korumalı banka hesaplarına yatırmasına imkan tanıyor.

Mevcut müşteriler, e-para hesaplarını cep telefonları üzerinden birkaç dokunuşla banka mevduat hesaplarına geçebilecekler.

Dünyanın en hızlı büyüyen yeni nesil bankalarından biri olan Revolut, Avrupa bankacılık lisansını 2018’in sonlarında Avrupa Merkez Bankası’ndan almıştı. Banka, Litvanya’daki bankacılık lisansının ilerleyen dönemlerde Merkez ve Doğu Avrupa’daki ülkelere giriş için yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu durumda Litvanya bölge için bir merkez görevi görecek.

Şirket şu anda Vilnius’daki ofislerinde bankacılık operasyonları, müşteri desteği ve pazarlama alanında çalışmak üzere 170’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Farklı ülkelere de açılmayı planlayan Revolut müşterilerine sunduğu özellikler açısından da yenilikçiliğini korumaya çalışıyor. Şirket önümüzdeki aylarda 7-17 yaş arası çocuklar için çıkartacağı “Genç Hesaplar” adındaki özelliğiyle birlikte tüketici kredisi hizmetleri sunayı planlıyor. Bunun yanı sıra banka son olarak müşterilerinin altın almasına imkân tanımıştı. Son ekonomik sıkıntıları göz önünde bulundurarak itibari para birimlerine alternatif olması açısından kripto par abirimi teklifini tüm kullanıcılarına genişlettiğine de değinmeden geçmeyelim.

Revolut kripto para teklifini 7 milyon kullanıcısına getiriyor