San Francisco merkezli yeni nesil mobil banka Varo Money Seri D yatırım turunu 241 milyon dolarla tamamladı.

Yatırım turuna yeni yatırımcı Gallatin Point Capital ve mevcut yatırımcı The Rise Fund öncülük etti.

FinTech girişimi bu yatırımı, yeni finansal ürünler geliştirmek için kullanacak. Ayrıca şirket, Varo’nun kendi mevduatlarını tutmasına izin verecek, kredi kartları, krediler ve ek tasarruf ürünleri sunmasına imkan tanıyacak ABD bankacılık lisansı almaya çalışacak.

Eski Wells Fargo yöneticisi olan Colin Walsh’in kurcu ortağı oldu Varo Money, geçtiğimiz 2 yıl boyunca 419 milyon dolar yatırım topladı. Şirket şu anda The Bancorp Bank aracılığıyla tasarruf, kredi ve hesap tabanlı bir dizi hizmet sunuyor.

Bu yaz ulusal bir tüzük alan ilk ve tek “tamamen dijital banka” olmaya hazırlanan FinTech girişimi, daha sonra kredi kartları, krediler ve ek tasarruf ürünleri sunmak için hizmetlerini genişletecek.

Walsh’in konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Tamamen dijital banka olarak Varo, finansal katılım misyonumuzu hayata geçirecek ve finansal olarak daha dayanıklı, böylece daha sağlıklı ve daha güçlü topluluklar yaratacaktır. Bu yeni yatırım, sözleşme sürecini tamamlayabilmemizi ve modern bankacılık teknolojimizi kullanarak inovasyon ve katılım sicilimizi geliştirmemizi sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Dijital bankacılık uygulaması Varo, 1 milyon müşteri barajını geçti