The Information’ın haberine göre Google, ABD’deki kullanıcıları için ödeme uygulaması Google Pay’i tek noktadan alışveriş platformuna dönüştürmeyi planlıyor.

Şirket, hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazaların uygulama içine yerleştirmesine izin vereceği sipariş düğmeleriyle, tüketicilerin uygulamayı terketmeden ürün ve hizmetler için ödeme yapmasına imkân tanıyacak.

Habere göre Google çalışanları, marketler, benzin istasyonları ve restoran zincirleri de dahil olmak üzere birçok satıcıyı sisteme dahil olması için ikna etmeye çalışıyor. Hizmetin ne zaman aktif olacağına dair ise henüz bir netlik yok.

Uygulamaya getirilecek olan yenilik aslında Hindistan’da bir süredir kullanılıyor. Dijital ödemelerin hızla büyüdüğü Hindistan’da Google Pay, sık kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Ülkedeki kullanıcılar bir süredir uygulama içinden gittikleri restoranların menülerine göz atabiliyor ve siparişlerini verebiliyorlar. Sensor Tower’ın verilerine göre Google Pay geçtiğimiz ay en çok indirilen finans uygulamasıydı.

Google sözcüsünün konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Her zaman dünya çapında değişen tüketici davranışlarını anlamaya ve öğrenmeye çalışıyoruz. Böylece daha yararlı özellikler geliştirebiliyoruz. Hindistan’daki Google Pay tecrübemiz, dijital para uygulamalarını basit, yararlı ve erişilebilir hale getirmemize ve hem kullanıcılar hem de dünyadaki ortaklarımız için yeni ekonomik fırsatlar yaratmamıza olanak sağlayacak.

Hindistan’daki operasyonlarını başarılı bir şekilde sürdüren Google’ın ayrıca, WeChat Pay ve Alipay’in liderlik ettiği Çin mobil ödeme pazarına da gözünü diktiği söyleniyor.

Google Pay Hindistan’daki üstünlüğünü sürdürüyor

KaynakThe Information