Geçtiğimiz yıl ‘Instant’ çözümünün beta programını başlatan Galileo, büyük bir ilgi sonrası tam sürümünü piyasaya sürdü. 

İşletmelerin serbest çalışanlara daha kolay ödeme yapmasına imkan tanıyan Galileo Instant, 14 gün gibi kısa bir sürede işletmelerin debit kart programı başlatabilmesini sağlıyor.

ABD’li işletmeler ”1099 worker” olarak da bilinen serbest çalışanlara milyonlarca dolar ödeme yapıyor. Galileo Instant ise bu işletmelerin dijital bankacılık çözümlerinin karmaşasıyla uğraşmadan debit kart çözümleri sunmasını ve çalışanlara ödeme yapmasını kolaylaştırıyor. İlk olarak Kasım 2019’da beta programı duyurulan Instant’ın bekleme listesinde 100’den fazla işletme yer alıyor.

Özellikle bu ekonomide yeni olan firmalar için tasarlanan Instant, içerik üretme platformları, serbest çalışanlar, girişimler ve FinTech şirketleri için çeşitli çözümler sunuyor. Anında gelir paylaşımı ve abonelik ücretleri ödemek, serbest çalışanlara ödeme yapmayı kolaylaştırmak için fiziksel kart çıkartmak ve yatırımcılara dijital bankacılık hesabı özelliklerini göstermek için banka hesapları oluşturmak gibi çözümleri örnek olarak sıralayabiliriz.

Galieo Instant Genel Müdürü Cole Wilkes konuyla ilgili olarak: “Zaman ve para açısında dijital ödemelere giriş bariyeri oldukça yüksek. Yayıncılık ve serbest ekonomi platformları gibi hızlı büyüyen sektörlerin içerik üreticilerine ve serbest çalışanlara hızlı bir şekilde ödeme yapmaları gerekiyor. Ancak bu zamana kadar bunun kolay bir yolu yoktu. Instant ile bu işletmelerin kolayca markalı banka kartları ve hesaplar oluşturmasına olanak tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galileo bu yılın başlarında SoFi tarafından 1,2 milyar dolara satın alınmıştı.

SoFi, ödeme platformu Galileo’yu 1,2 milyar dolara satın alıyor

KaynakTearsheet