“Şimdi satın al, sonra öde” hizmetiyle ön plana çıkan banka, tüketicilerin özel fırsatlara ve ürün lansmanlarına erişim sağlayabileceği yeni mobil uygulamasını duyurdu.

Alternatif ödeme sağlayıcısı olarak perakende teklifleri ile ticarete kolaylık sağlamaya odaklanan Klarna, yeni mobil alışveriş uygulamasıyla tüketicilerin daha kolay harcama yapmasına olanak tanıyacak. Yeni uygulama, tüketicilerin online alışveriş yapmalarına ve faizsiz taksitle ödemelerine ek olarak tüketicilerin aileleri ve arkadaşlarıyla istek listesi oluşturma ve paylaşma gibi özellikler de sunuyor.

Şirket, yeni hizmeti sayesinde alışverişi kolaylaştırdığını göstermek için çeşitli eğlence kampanyaları da başlattı. Kampanyada çevrimiçi filmler, sanal deneyimler ve alışveriş yapılabilir içerikler sunuluyor.

Klarna Pazarlama Müdürü David Sandstorm konuyla ilgili olarak: “Tüm zamanların en yüksek seviyesindeki çevrimiçi alışveriş döneminde ABD’deki tüketicilere kaliteli bir alışveriş deneyimi sunan yeteneklerimizi geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

İsveç merkezli şirket, yeni mobil uygulamasının yanı sıra “Şimdi satın al, sonra öde” hizmetini İspanya’da da başlattığını duyurdu. 200 binden fazla küresel satıcıya hizmet veren Klarna, İspanya gelişmesinin ardından mevcut finansal rotamdan avantaj sağlayarak hizmetini farklı bölgelere de götürmek istiyor. Ödeme sağlayıcısı son olarak Commonwealth Bank of Australia’dan aldığı 200 milyon dolarlık yatırımla birlikte Avustralya’da hizmete başlamıştı.

Ant Financial, Klarna’nın azınlık hissesini satın alıyor