North Carolina, Nebraska ve New York City’den sonra Washington D.C Barosu da avukatların, sundukları hizmet için kripto ödeme kabul edebileceklerini açıkladı.

Baro yaptığı açıklamada, ücret makul olduğu ve sanal mülkü koruyabildiği sürece avukatların kripto para birimini kabul etmesinin etik dışı olmadığını belirtti. Yapılan açıklamada “Nihayetinde kripto para birimi, ekonomik değeri aktarmanın nispeten yeni bir yoludur” ifadesi kullanılıyor.

Kripto paraların değişken doğası avukatlar için türlü zorluklar doğurabiliyor, ancak baro bunu isteseler de değiştiremeyeceklerini söylüyor. Ayrıca açıklamada, giderek daha fazla satıcının ve hizmet sağlayıcının kripto para birimi kullanmaya başladığı da vurgulanıyor.

Washington D.C. ABD’de North Carolina, Nebraska ve New York City‘den sonra kripto para ödemelerine izin veren dördüncü baro oldu.

Kripto para yöntemiyle ödeme yapmak hemen hemen her sektörde yaygınlaşan bir ödeme seçeneği haline geliyor. Devletler ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kurumlar kriptoya eskisinden daha olumlu bakarken haş nezdinde de kripto para birimlerine yönelik algıda pozitif bir eğri görülüyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ING’nin yayınladığı bir ankette katılımcılara kripto para birimlerinin ödeme dünyasının geleceği olup olmadığına yönelik sorular sorulmuştu. Anketin sonucuna göre Türkiye’deki katılımcıların yüzde 62’si kripto para birimlerinin gleeceği hakkında olumlu bir görüşe sahip.

Nakitten kriptoya: Para devrimi