UNICEF, dünyanın COVID-19 ile mücadelesine yardımcı olmak için daha çok kripto para birimi bağışçısı talep ediyor.

Geçtiğimiz ay, kripto para birimi fonu CryptoFund kapsamında 7 farklı ülkedeki 8 farklı şirkete yaklaşık 28 bin dolar değerinde ether yatırımı yapacağını açıklayan kurum, küresel sıkıntılarla mücadele için kripto para kullanımını genişletmek istiyor.

UNICEF blokzinciri operasyonlarından sorumlu Christina Lamazzo bugüne kadar büyük çapta bir Bitcoin bağışçılarının olmadığını ancak beklediklerini dile getirdi.

UNICEF kripto para fonunu genişletme planının yanı sıra yapılan bağışların izlenebileceği bir platform kurmayı da hedefliyor. Lamazzo’ya göre böyle bir araç, UNICEF’in kripto para birimi ile daha iyi çalışmasına yardımcı olacak ve kripto fonlarının birlikte çalışılan şirketleri desteklemesini sağlayacak.

CyrptoFund, şirketlerin özellikle COVID-19 salgınının yarattığı zorlukları ele almasına yardımcı olmak için bu girişimi desteklemeyi amaçlıyor. Bugüne kadar bu kapsamda yapılan yardımlar gıda takibini takip etmek için hükümetler ve diğer yerel kuruluşlarla işbirliği yaparak salgınının çocuklar üzerindeki bazı zararlı etkilerini hafifletmeye çalıştı. Ayrıca uzaktan öğrenme ve karantinadan kaynaklanan diğer sorunlar için de çözümler getirildi.

Lamazzo, veri bilimi, sanal gerçeklik ve blokzinciri gibi gelişen teknolojilere yatırım yaptıklarını söylüyor. Aynı zamanda girişimlere yatırım yapmanın yöntemini de araştırdıklarını belirten Lamazzo, hep birlikte bir öğrenme sürecinden geçtiklerini söyledi.

UNICEF, fonlama için kripto para birimini kullanmanın kriptoyu bir değer deposu ve değişim aracı olarak kullanan bağışçıların taleplerini karşılamaya yardımcı olacağına inanıyor.

PayPal doğrudan kripto para satışına başlayabilir