ABD merkezli FinTech Robinhood F serisi yatırım turunda 230 milyon dolar daha toplayarak değerlemesini 8,6 milyar dolar seviyesine yükseltti.

Şirketin Mayıs ayında açıkladığı 280 milyon dolarlık yatırımın ardından 320 milyon dolarlık yatırım, tur toplamını 600 milyona çıkartarak şirketin değerlemesini de 8,6 milyar dolara yükseltti. Son yatırım TSG Consumer Partners, IVP ve şirketin diğer yatırımcılarından geldi.

2013 yılında kurulan Robinhood bugüne kadar toplamda aldığı yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırımla dünyanın en değerli FinTech girişimlerinden biri haline geldi. 10 milyondan fazla müşterisi bulunan şirket COVID-19 salgınından pek etkinlenmediğini belirtiyor.

Ancak geçtiğimiz Mart ayında uygulama aşırı yükten dolayı birkaç kez kesinti yaşamıştı. Şirket kesintilerden etkilenen yatırımcılara durumu telafi etme sözü verse de bazı müşterileri çoktan dava açtı.

COVID-19 ile birlikte piyasadaki oynaklıktan yararlanmak isteyen yatırımcıların Robinhood’a olan ilgisi şirketin bu son yatırımı almasına yardımcı olmuş olabilir. Daha önce halka arzı planlayan şirketin sermaye artırmakta sorun yaşamaması bu süreci erteleyebilir. Öte yandan şirketin değeri arttıkça giderek satın alınması daha zor bir kurum haline geliyor.

Kripto para adımı, Robinhood’a 363 milyon dolar yatırım getirdi

KaynakFinextra