Kredi kartı alternatifi sunan finansal teknoloji şirketi Affirm, e-ticaret pazar yeri Shopify ile taksitli ödemeler için şimdi satın al, sonra öde hizmeti için işbirliğine gitti.

Bu anlaşmayla birlikte ödeme sırasında onaylı “Shop Pay” müşterileri toplam harcamalarını iki hafta ve 4 parçaya faizsiz bir şekilde bölebilecek. Programa dahil olan satıcılar ise ödemeleri peşin olarak alacaklar, gerisiyle Affirm ilgilenecek.

Affirm kurucusu ve CEO’su Max Levchin, tüketicilere buna benzer ödeme seçeneği sunan tüccarların sipariş değerinde ve genel satışlarında önemli bir artış gördüğünü söyledi.

Levchin’in konuya yönelik ifadeleri şu şekilde: “Online harcamaların hızlanmasıyla birlikte birçok küçük işletme kendilerini yenilemeli. Doğrudan satış yapmak isteyen işletmeler için önemli ticaret platformlarından biri olan Shopify ile ortaklık kurarak satıcıların ödeme sırasında tüketicilere sorunsuz bir şekilde sonra öde seçeneği sunmasına yardımcı olabiliriz. Böylelikle tüccarların daha şeffaf ve senek ödeme yolları arayan Z jenerasyonu ve milenyallere ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.

Affirm ve Shopify önümüzdeki aylarda teste başlayacak. Şimdi satın al sonra öde hizmetinin ABD’li tüccarlara bu yılın sonunda gelmesi bekleniyor.

Bu ödeme seçeneğiyle bilinen bir başka FinTech firması ise Klarna. Tüketicilerin daha kolay satın alımlar yapmasını hedefleyen FinTech’ler ödeme seçeneklerine yönelik inovasyonlarıyla hem tüccarlar hem de tüketicilerin harcama alışkanlıkları üzerinde ciddi bir etkiye sahip.

Klarna’ya 200 milyon dolar değerinde yatırım

KaynakFinextra