Samsung ödeme dünyasındaki varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Teknoloji devi, yeni bir Mastercard debit kartı olan Samsung Pay Card’ı İngiltere’de piyasaya sürdü.

Londra merkezli FinTech Curve’den güç alan hizmet, mevcut diğer tüm banka kartlarını tek bir kartta ve dijital cüzdanda birleştirmeye olanak tanıyarak parayı yönetmeyi ve Samsung Pay’in daha evrensel olarak kullanabilmesini sağlıyor.

Bu işbirliği kapsamında Samsung Pay Card sahipleri otomatikman Curve’ün sunduğu özelliklere de erişebilecek. Anında harcama bildirimleri, daha düşük FX ücretleri, herhangi bir bağlantılı banka hesabından eşler arası ödemeler bu özelliklerden birkaçı.

Samsung Pay Card ve Curve aracılığıyla sunulan özelliklerden birisi de “Go Back in Time” özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ödemelerinin kaynağını geriye dönük olarak değiştirebiliyor. Yani işlemler yapıldıktan sonra bu işlemi bir karttan diğerine taşıma imkanı tanınıyor. Böylelikle kullanıcılar harcamaları üzerinde daha fazla esnekliğe ve kontrole sahip oluyor. Örnek verecek olursak; bağladığınız debit karttan büyük bir satın almak yaptınız, ancak daha sonra nakit akışı sağlayabilmek için bunu kredi kartı aracılığıyla yapmanın daha iyi olacağına karar verdiniz. Curve ve Samsung Pay Card sayesinde artık bu değişimi yapmak mümkün olacak.

Bunlara ek olarak Samsung Pay Card seçili dükkanlarda kullanıcılarına %1 geri ödeme sağlıyor. Ayrıca Samsung Pay Card’a özel, Samsung.com’da yapılan tüm alışverişlerden de %5 geri ödeme alınabiliyor.

Samsung Birleşik Krallık Kurumsal Başkan Yardımcısı Conor Pierce’in konuya yönelik açıklamaları şu şekilde: “Samsung olarak inovasyonun gücüne inanıyoruz. Curve ile ortaklığımız sayesinde Samsung Pay Card, müşterilerimizin harcamalarını yönetme şeklini değiştirecek bir dizi öncü özellik getiriyor. Bankacılığın geleceği bu ve bu yolculuğa müşterilerimizle devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

FinTech dünyasıyla son zamanlarda yakından ilgilenen Samsung daha önce fiziksel bir kart çıkarma hazırlığı yapmasıyla gündeme gelmişti. Finansal teknolojiler alanındaki pastadan pay almak isteyen şirket, Apple, Google ve Facebook gibi diğer teknoloji devlerini peşinden gidiyor.

Samsung yeni banka kartını tanıttı: Samsung Money

KaynakTechCrunch