Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayımladı.

Küresel FinTech Raporu, Ağustos 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Ağustos 2020’de FinTech girişimleri 127 anlaşmayla toplam 1,8 milyar dolar değerinde yatırım topladı. Böylelikle FinTech girişimleri 2020’nin ilk 8 ayında 1063 anlaşmayla toplamda 17,1 milyar dolar yatırım toplamış oldu. Bu dönemde yatırım için finans, sigorta, takas & yatırım öne çıkan alanlar oldu.

Waterdrop, Trumid, Robinhood, Toss, PayActiv bu dönemde en çok yatırım alan FinTech’ler olurken Ağustos ayında yatırım alan bir Türk FinTech girişimi olmadı.

Ağustos 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre ise Insurtech girişimleri 13 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 370 milyon dolar yatırım aldı.

Waterdrop, Kin Insurance, Buckle, Sehteq, High Definition Vehicle Insurance en çok yatırım alan Insurtech şirketleri olurken bu yıl Insurtech alanındaki yatırımlar 118 anlaşmayla 1,9 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.

Startups.Watch küresel FinTech raporları – Temmuz 2020