Dijital ödeme platformu Payoneer, “Payoneer for Banks” programı kapsamında 10 uluslararası banka ile iş birliğine gittiğini açıkladı.

2019 yılında ‘unicorn’ unvanını kazanan şirket, e-Cüzdanlar ve yeni nesil bankaların yanı sıra, geleneksel bankalarla da entegrasyon yoluyla dijital çağı kapsayacak şekilde işletmeleri küresel olarak büyütme ve güçlendirme misyonunu genişletiyor.

Payoneer’in 200’den fazla ülkeye, 21 ofiste, 1.500 çalışanıyla hizmet veriyor ve dört milyondan fazla müşterisi var.

Payoneer Genel Müdürü Eyal Moldovan’ın konuya yönelik açıklamaları şu şekilde: “Payoneer For Banks’ı piyasaya sürmekten ve dünyanın her yerindeki finans kurumlarıyla ortaklıklarımızı büyütmeye devam etmekten dolayı heyecan duyuyoruz. Bankalar, API’lerimizle entegre olarak müşterilerine düşük yatırımla sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sunabilir. Bu da ek gelir potansiyeli, müşteriler için zenginleştirilmiş teklifler ve rekabet avantajı sağlar.

Programın teknolojik temeli sağlam temellere dayanıyor. Geleneksel uluslararası ödemeler genellikle yavaş, pahalı ve güvenilmez. Çoğu zaman sorunu daha karmaşık hale getiren düzenlemeler ise bu süreci hiç kolaylaştırmıyor.

Monobank kurucu ortağı Michael Rogalskiy konuyla ilgili olarak: “Müşterilerin seveceği ve kararlarımızın çoğunu yönlendiren bir banka oluşturmaya odaklanıyoruz. Entegrasyonumuz, müşterilerimizin daha iyi bir kullanıcı deneyimine, daha düşük ücretlere ve uluslararası kazançlarına daha hızlı bir şekilde erişmelerine olanak tanır. Bu bizim için, Payoneer için ve ortak müşterilerimiz için değer katan bir ilişkidir.” ifadelerini kullanıyor.

Alipay sınır ötesi ödemeler için Finablr ile ortaklığa gitti