Birleşik Krallık’ın en büyük bankalarından bazıları FinTech’lerle olan iş birliğini geliştirmek için hükümet destekli bir taahhüt imzaladı.

Hükümet destekli “FinTech Taahhüdü”, bankalar ve FinTech firmaları arasında verimli ve şeffaf ticari ortaklıklar kurmaya yardımcı olarak sektörü canlandırmayı hedefliyor. Barclays, HSBC, Lloyds, NatWest ve Santander şimdiden taahhütnameyi imzalayan kurumlar arasında yer alıyor.

İngiltere Hazine Bakanı John Glen konuyla ilgili olarak: “Birleşik Krallık, bir FinTech şirketini kurmak ve büyütmek için halihazırda dünyadaki en uygun yer. Ekonomimiz düzelirken bu durumu devam ettirmede kararlıyız. Bu nedenle önde gelen bazı bankalarımızın Fintech Taahhüdünü memnuniyetle karşılıyor ve daha fazla firmanın imzalamasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Barclays COO’su Mark Ashton Rigby ise: “Teknoloji şirketlerinin kurulmasına ve büyümesine yardımcı olmak, banka olarak rolümüzün önemli bir parçasıdır. FinTech Taahhüdü, Barclays ve erken aşama FinTech şirketleri arasındaki şeffaf ve verimli iş birliğini destekleyecek. Sonuç olarak müşterilerimize fayda sağlayacak çözümler, ürünler ve hizmetler sunacak.” açıklamalarında bulundu.

FinTech, Londra’daki teknoloji yatırımlarına öncülük ediyor