Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayımladı.

Küresel FinTech Raporu, Eylül 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Eylül 2020’de FinTech girişimleri 154 anlaşmayla toplam 4,5 milyar dolar değerinde yatırım topladı. Böylelikle FinTech girişimleri 2020’nin ilk 9 ayında 1217 anlaşmayla toplamda 21,6 milyar dolar yatırım toplamış oldu. Bu dönemde bankacılık, sigortacılık ve ödemeler yatırım için öne çıkan alanlar oldu.

Affirm, Bright Health, Chime, Robinhood ve Neon en çok yatırım alan FinTech’ler olurken Bakiyem, Tarfin ve Fonbulucu da Eylül ayında yatırım alan Türk FinTech girişimleri oldu.

Eylül 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre ise Insurtech girişimleri 17 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 1 milyar dolar yatırım aldı

 

Bright Health, Next Insurance, Acko General Insurance, Pasar Polis ve BIMA en çok yatırım alan Insurtech şirketleri olurken bu yıl Insurtech alanındaki yatırımlar 135 anlaşmayla 2,9 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.

Startups.Watch küresel FinTech raporları – Ağustos 2020