Ant Group’un 37 milyar dolarlık halka arz planı borsaya girişten 48 saat önce Şanghay ve Hong Kong’da askıya alındı.

Reuters’ın haberine göre Şanghay menkul kıymetler borsası, Ant’ın STAR piyasasındaki ilk halka arzını askıya aldığını duyurdu. Bu da ikili halka arzın Hong Kong ayağının dondurulmasına neden oldu.

Ant tarafından yapılan açıklamaya göre düzenleyiciler, Ant kurucusu Jack Ma, Ant’in yönetim kurulu başkanı Eric Jing ve CEO Simon Hu arasında yapılan bir görüşmenin ardından halka arz Şangay tarafından askıya alındı.

Düzenleyiciler Ant’in bu hamlesini askıya alma sebebini, Ant’in kısa süre önce değiştirdiği FinTech regülasyonlarının halka arz gereksinimlerini karşılamaması olarak açıklıyor. Ekim ayının sonunda Ma, finansal düzenlemelerin modası geçmiş ve finansal inovasyonları desteklemek için teknolojiyi kullanmaya çalışan şirketlere çok uygun olmadığını söylemişti.

Halka arzın ne zaman gerçekleşeceğine dair detay verilmezken bir Ant Group sözcüsü, CNBC’ye yaptığı açıklamada halka arzın askıya alınmasından dolayı özür diledi ve şirketin Hong Kong ile Şangay borsalarının düzenleyici kurallarına uymak için çalışacağını belirtti.

Ant Group, bu gelişmeden kaynaklanan rahatsızlıklardan dolayı sizden içtenlikle özür diliyor. Konuları iki borsanın yürürlükteki düzenlemelerine uygun olarak düzgün bir şekilde ele alacağız. Zorlukların üstesinden geleceğiz ve şu ilkelere duyulan güveni yaşayacağız: istikrarlı yenilik; düzenlemenin benimsenmesi; reel ekonomiye hizmet; ve kazan-kazan iş birliği.

Ant Group tüketici finansmanı şirketi kurmayı planlıyor