Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayımladı.

Küresel FinTech Raporu, Ekim 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Ekim 2020’de FinTech girişimleri 156 anlaşmayla toplam 2 milyar dolar değerinde yatırım topladı. Böylelikle FinTech girişimleri 2020’nin ilk 10 ayında 1373 anlaşmayla toplamda 23,5 milyar dolar yatırım toplamış oldu. Bu dönemde finansman, sigortacılık ve ödemeler yatırım için öne çıkan alanlar oldu.

Malo, Tilpalti, Razorpay, Wealthsimple ve Newfront Insurance en çok yatırım alan FinTech’ler olurken Ekim ayında yatırım alan Türk FinTech girişimi olmadı.

Ekim 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre ise Insurtech girişimleri 12 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 165 milyon dolar yatırım aldı

Newfront, Matic, Dealer Policy, Superscript ve Cover Genius en çok yatırım alan Insurtech şirketleri olurken bu yıl Insurtech alanındaki yatırımlar 147 anlaşmayla 3,1 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.

Startups.Watch küresel FinTech raporları – Eylül 2020