Societe Generale, Fransız perakende operasyonlarını Credit du Nord iştiraki ile birleştirdiği ve dijital birimi Boursorama’yı büyütmeyi planladığı için 600 şubeyi kapatmaya hazırlanıyor.

Banka, yılda 450 milyon euro tasarruf sağlamak üzere tasarlanan bir hareketle ağını 2025 sonuna kadar yaklaşık 1500 şubeye indireceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada bu birleşimin insan uzmanlığı ve dijital hünerlerin en iyi kombinasyonunu sunacağı belirtiliyor. Banka, müşteriler için daha kişiselleştirilmiş hizmetlere odaklanıyor.

SocGen, online bankacılık birimi olan Boursorama’nın müşteri tabanını 2025 yılına kadar 2,5 milyondan 4,5 milyona çıkarmayı hedeflediğini de belirtti.

SocGen CEO’su Frederic Oudea konuyla ilgili olarak: “COVID-19 krizinin hızlandırdığı ve çeşitli gelişmelerin yaşandığı değişen Fransız pazarında, bugün, iki güçlü ve tamamlayıcı ayağa dayanan benzersiz bir Fransız bireysel bankacılık modeli oluşturarak Grubu farklılaştırma hedefimizi teyit ediyoruz. Ağlarımızın birleşimi insan uzmanlığını dijital hünerlerle birleştiriyor. Ekiplerimiz proaktif olarak müşterilerimiz ve çalışanlarımız için değer yaratan bir projeye dahil oluyor.

Öte yandan Boursorama’nın farklılaşan modelini olgunlaştırarak 2025 yılına kadar 4,5 milyon müşterisi ile Fransa’nın önde gelen bankalarından birine, memnuniyet ve yüksek kârlılık açısından lider konuma getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Deutsche Bank, Almanya’daki şubelerin yüzde 20’sini kapatıyor

KaynakFinextra