Girişimcilik ekosistemi ve bu ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile alakalı analitik veriler hazırlayan Startups.Watch, küresel FinTech ve InsurTech ekosistemleri ile ilgili yeni raporlarını yayımladı.,

Küresel FinTech Raporu, Kasım 2020’nin FinTech yatırım faaliyetlerini ele alıyor.

Rapora göre Kasım 2020’de FinTech girişimleri 152 anlaşmayla toplam 2,3 milyar dolar değerinde yatırım topladı. Böylelikle FinTech girişimleri 2020’nin ilk 11 ayında 1525 anlaşmayla toplamda 25,8 milyar dolar yatırım toplamış oldu. Bu dönemde ödemeler, bankacılık ve finansman yatırım için öne çıkan alanlar oldu.

better.com, Gojek ve SaltPay en çok yatırım alan FinTech’ler olurken Kasım ayında yatırım alan tek Türk FinTech şirketi Paratic oldu.

Kasım 2020’de Insurtech alanındaki yatırım faaliyetlerini ele alan rapora göre ise Insurtech girişimleri 20 anlaşmayla melek ve risk sermayesi yatırımcılarından toplam 159 milyon dolar yatırım aldı

Turtlemint, Marshmallow ve Headway en çok yatırım alan Insurtech şirketleri olurken bu yıl Insurtech alanındaki yatırımlar 167 anlaşmayla 3,2 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Tüm raporların detaylarına startups.watch’tan ulaşabilirsiniz.

Startups.Watch tarafından yayınlanan yüzlerce farklı başlıktaki raporlara, Türkiye girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen gelişmelere dair analitik verilere ulaşmak için platforma üye olabilirsiniz.

Startups.Watch küresel FinTech raporları – Ekim 2020