Dünya çapında 55.000’den fazla işletme için yinelenen borç ödemeleri işleyen GoCardless, F Serisi finansman turunda 95 milyon dolar topladı.

Bain Capital Ventures liderliğindeki en son yatırım turu, her yıl 30’dan fazla ülkede 18 milyar dolardan fazla ödeme işleyen GoCardless’ın yüzde 46’lık yıllık büyüme göstermesi üzerine geldi. Bugüne kadar toplam 240 milyon dolar yatırım alan şirketin değerlemesi 970 milyon dolara çıktı ve 1 milyar doları geçerek unicorn statüsü kazanmasına çok az kaldı.

Şirket bu yatırımı, açık bankacılık stratejisini hızlandırmak için kullanacağını ve teklifini bitişik e-ticaret pazarına genişleteceğini, anında ödemelerde kredi kartlarının hakimiyetine meydan okuyacağını ve bankadan bankaya bankaya olan ödemeleri kartlara göre daha düşük maliyetli bir alternatif olarak sunacağı söylüyor.

Nihai amaç, işletmelere geri ödemeler, ödeme mutabakatı ve hata işleme gibi özellikler dahil olmak üzere eksiksiz bir açık bankacılık ödeme işleme hizmeti sağlamak.

GoCardless Kurucu Ortağı ve CEO’su Hiroki Takeuchi konuyla ilgili olarak “Açık bankacılığın, geleneksel kart ağlarıyla rekabet edecek bankadan bankaya ödemeler yapmanın yeni, daha basit ve daha güvenli yollarını sunarak ödeme ortamını bozacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Açık Bankacılık

KaynakFinextra