İşletmelere ücretsiz gider yönetimi yazılımı ve kurumsal kredi kartlarının bir kombinasyonunu sunan Amerika merkezli girişim Divvy, 1,6 milyar dolarlık bir değerleme ile 165 milyon dolar topladı.

Divvy’nin merkezi platformu işletmelerin harcamalarını, gerçek zamanlı görünürlük ve bütçeleri üzerinde kontrol ile yönetmelerine imkân tanıyor.

Firma, basitleştirilmiş süreci ve maliyet tasarrufu sağlayan faydalarının COVID-19 salgını sırasında Main Street işletmeleri için özellikle önemli olduğunu ve Mart ayından bu yana aylık kayıtlarda yüzde 500 artışa yol açtığını söylüyor.

Utah merkezli firma kredi, satıcı ve harcama yönetimini tek bir platformda birleştirme vizyonunu devam ettirirken yeni yatırım ürün geliştirme ve mühendislik için kullanılacak.

Divvy CEO’su Blake Murray yatırımla ilgili olarak “Biz sadece teknoloji girişimlerine değil, gelişmek için ihtiyaç duydukları sermaye ve finansal yazılımı sağlayarak ülke çapındaki işletmelere yardımcı oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Divvy’nin aldığı Seri D yatırımı yeni yatırımcılar Hanaco, PayPal Ventures, Whale Rock, Schonfeld ile önceki destekçiler NEA, Insight Venture Partners, Acrew ve Pelion’un katılımını içeriyor.

Goldman Sachs, dijital varlık yöneticisi Nutmeg’e yatırım yaptı

KaynakFinextra