Kripto para borsası Gemini, bu yılın sonlarına doğru kullanıcılarını Bitcoin ile ödüllendirecek Gemini Kredi Kartı’nı başlatma planlarını duyurdu.

Lansman duyurusu, Gemini’nin halihazırda böyle bir ürün üzerinde çalışan FinTech şirketi Blockrize’ı satın almasının ardından geldi. Gemini, kredi kartına erken erişim için Blockrize’ın 10.000’den fazla üyesini de içerecek olan bir bekleme listesi başlattı.

Yeni kredi kartıyla ilgili yapılan basın açıklamasında kullanılan ifadeler şöyle: “Gemini’nin basit, güvenilir ve güvenli platformunu Blockrize’in ödül programıyla birleştiren kart sahipleri, Gemini Kredi Kartı ile yaptıkları her satın alma işleminde bitcoin veya diğer kripto paralarda yüzde 3’e kadar sorunsuz bir şekilde geri kazanabilecekler.

ABD’de ikamet edenlere sunulacak olan kartın başlıca kartların kabul edildiği her yerde kullanılabilmesi bekleniyor. Bir satın alma sonrasında kartın verdiği kripto ödülleri otomatik olarak kullanıcıların Gemini hesabına aktarılacak.

Kriptoyu ana akıma ulaştıracak

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss konuya yönelik “Bana sık sık bitcoin satın almanın doğru zamanının ne olduğu soruluyor. Gemini Kredi Kartı, bu soruyu mevcut harcama davranışınızı yatırım davranışına dönüştürerek yanıtlıyor. Piyasayı takip etme konusunda endişelenmenize gerek yok, Gemini Kredi Kartınızı her kaydırdığınızda kripto para kazandığınızı bilerek hayatınızı sürdürebilir ve rahatlayabilirsiniz.” ifadelerini kullanıyor.

Winklevoss, kullanıcıların BTC’yi edinmesini sorunsuz hale getiren bir ürün olarak yeni kredi kartını kripto varlıkların bireysel yatırımcılar arasında devam eden yükselişinde bir başka kilometre taşı olarak görüyor. Winklevoss Gemini Kredi Kartı’nın Bitcoin için önemli bir ana akım yaratacağını düşünüyor.

Kripto Anarşizmden Kripto Düzene Geçiş

KaynakNasdaq