Latin Amerika merkezli FinTech girişimi Nubank, yedinci yatırım turunda 400 milyon dolar topladı.

Reuters’ın konuya yakın kaynaklarına göre en son finansman turuyla Nubank, 25 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Bu da Temmuz 2019’daki son finansman turundan bu yana şirketin değerlemesinin iki kattan fazla arttığı anlamına geliyor.

Nubank 2013 yılında yıllık ücret ödemeden kredi kartı veren bir şirket olarak Brezilya’da kurulmuştu. O zamandan beri 34 milyon müşteri kazanan şirket, yeni ürünler piyasaya sürerek Latin Amerika’da genişledi. SOn 7 yıl içinde çeşitli yatırım turlarında toplamda 1,2 milyar dolar topladı.

Singapur’un devlet yatırımcısı GIC Pte Ltd, teknoloji yatırımcısı Whale Rock ve Invesco, mevcut yatırımcılar Sequoia, Tencent, Dragoneer ve Ribbit ile birlikte yeni finansman turuna liderlik etti.

Nubank’ın bu yeni yatırımı Brezilya, Meksika ve Kolombiya’da faaliyetlerini genişletmek için kullanması bekleniyor. 2020’de Meksika ve Kolombiya’da operasyonlar başlatan şirket halen bu iştirakleri büyütmeye devam ediyor.

Bununla birlikte şirket kurumsal kredi kartları gibi yeni hizmetler başlatmayı, bireysel kredileri artırmayı ve esas olarak orta sınıf bireyleri hedefleyen Easynvest aracılık birimini genişletmeyi planlıyor.

FinTech girişimi Nubank’a 400 milyon dolar yatırım

KaynakPaypers