İngiltere’nin önde gelen FinTech şirketlerinden biri olan Revolut, gelecekteki çalışma planını açıkladı. Şirket, çalışanlarının büyük çoğunluğunun esnek çalışmasına izin vereceğini söylüyor.

Revolut’un 2000’den fazla çalışanı ne zaman ve ne sıklıkta evden çalışacaklarına ya da ofise geleceklerini seçebilecekler.

Revolut bu değişikliği desteklemek için mevcut ofislerini ‘Rev Labs’ olarak yeniden tasarlıyor. Şirket, daha önde ofisleri bulunmayan yerlerde de yeni Rev Labs’ler açacak. Alanın yüzde 70’inden fazlasının ortak çalışmaya ayrıldığı bu laboratuvarlar esnek çalışma alanları olarak tanımlanıyor.

Revolut’un bu kararı, çalışanlarının yüzde 98’inin uzaktan çalışmaya iyi adapte olduklarını ve ekip liderlerinin yüzde 90’ının performansın etkilenmediğini söylemesinin ardından geldi.

Bununla birlikte yüzde 65’lik bir kesim dilediklerinde ofise gelme özgürlüğü istedikleri için şirket Rev Labs girişimini başlattı.

Revolut Başkan Yardımcısı Mac DouGall konuyla ilgili olarak “Çalışanlarımız, evden çalışarak elde ettikleri daha iyi dengeyi gerçekten sevdiklerini söylediler. Ancak meslektaşlarını ve önemli projelerde yüz yüze iş birliği yapma ve ev rahatlığını ofisin yoldaşlığıyla dengeleme şansını kaçırdıklarını söylediler.” ifadelerini kullandı.

MacDougall, bu yeni esnek politikanın hem mevcut çalışanlar hem de Revolut’un gelecekte işe alacağı yüzlerce kişiye çekici hale getirmek için önümüzdeki aylarda tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

PayPal ve Revolut, kripto para birimini ana akım haline getiriyor

KaynakAltFi