Bitcoin cüzdanı BitPay’in ABD’deki ön ödemeli Mastercard kullanıcıları, kartlarını Apple Wallet’a ekleyerek Apple Pay ile Bitcoin harcamaları yapabilecek. 

BitPay Cüzdan uygulaması sadece Bitcoin’i değil, Ether, Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerini ve USD Coin, Gemini Dollar, Paxos Standard, Binance USD gibi stablecoin’leri de destekliyor. Şirket Mart ayı sonuna kadar Google Pay ve Samsung Pay desteği de getirmeyi planlıyor.

BitPay CEO’su Stephen Pair konuya yönelik açıklamasında: “BitPay Kartını kullanan binlerce BitPay Cüzdan uygulaması müşterimiz var. Apple Pay‘i ve yakında Google ile Samsung Pay’i de eklemek, BitPay Kartını daha fazla yerde kullanmayı kolaylaştıracak.” ifadelerini kullandı.

Apple Pay’e kripto para harcamalarının eklenmesi geçtiğimiz günlerde RBC analistlerinin Apple’ın kendi kripto para borsasını başlatması gerektiğine dair yayımladıkları rapordan sonra geldi. RBC’nin raporuna göre Apple böyle bir hamle yaparsa 40 milyar doların üzerinde gelir elde edebilir.

Kurumsal yatırımcıların da kripto para birimlerine olan ilgisinin artmasıyla Bitcoin son dönemlerde rekor seviyelere çıktı. Bu ilgi beraberinde alana yönelik yatırımlar getirirken büyük teknoloji şirketleri ve geleneksel finans kurumları da kriptoya karşı daha sıcak bakmaya başladı.

RBC: Apple kendi kripto borsasını başlatmalı

KaynakCnet