Para transferi şirketi TransferWise, isim değiştirerek yoluna Wise adıyla devam edecek. Şirket, para transferinin yanı sıra daha geniş bankacılık ürünleri sunmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıl 5 milyar dolar değerlemeye ulaşan şirket, kuruluşundan 10 yıl sonra isim değiştirerek yoluna devam etme kararı aldı.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Kristo Käärmann konuyla ilgili olarak “Müşterilerimizin artık para transferlerinden daha fazlası için bize ihtiyacı var. Uluslararası para göndermek, harcamak ve almak çok pahalı, yavaş ve elverişsizdir. Bunu bireyler ve işletmeler için düzeltiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

TransferWise halihazırda bankalar tarafından sağlanan yavaş ve pahalı para birimi aktarım hizmetlerine şık ve basit bir alternatif sunan köklerinden çıkmış durumda. Firmanın şu anda on milyon kullanıcılı bir müşteri tabanı var ve gezginler için sınırsız bir banka hesabı da dahil olmak üzere daha derin hizmet paketleri sunuyor.

Şirket, geçen yıl Finansal Davranış Otoritesi’nden müşterilere tasarruf ve yatırım hizmetleri sunma onayı aldı ve önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Käärmann son olarak yeni markasıyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Wise, dünya çapında yaşayan, çalışan, seyahat eden veya ailesini destekleyen hepimiz içindir. Bizi gerçekten sınırsız olmaktan alıkoyan aracıları ortadan kaldırmak isteyenler için.

Wise olarak yeniden markalaşan şirket Wise, Wise Business ve Wise Platform adında 3 yeni ürün sunacak.

TransferWise’ın kârı yüzde 66 arttı

KaynakFinextra