Google, tüketicilerin park ve geçiş ücretlerini doğrudan Google Haritalar üzerinden ödemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik duyurdu.

Kullanıcıların, ABD genelinde 400’den fazla şehirde park sayaçlarında dokunmadan ödeme yapmaları için Google Pay hesaplarını Haritalar uygulamasına bağlamaları yeterli olacak.

Teknoloji devinin konuya yönelik açıklaması şöyle: “Park çözümleri sağlayıcıları Passport ve ParkMobile ile entegrasyon sayesinde, artık ölçüm cihazınızı doğrudan Haritalar’dan kolayca ödeyebilir ve sayaca dokunmaktan tamamen kurtulabilirsiniz. Bunun için varış noktanızın yakınında beliren ‘Park Ücretini Öde’ düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ardından sayaç numaranızı, park etmek istediğiniz süreyi girin ve ‘Öde’ye dokunun.

Google ayrıca Haritalar uygulaması üzerinden geçiş ücretlerinin ödenmesine de imkân tanıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden seyahatlerini planlayabiliyor, ücretlerini ödeyebiliyor ve birden fazla uygulama arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan seyahatlerine devam edebiliyorlar.

Park için ödeme, ABD’de 400’den fazla şehirde Android için hemen kullanıma sunulmaya başladı. iOS içinse yakında kullanıma sunulacak. Önümüzdeki haftalarda, Google Haritalar’dan geçiş ücretleri için ödeme yapma olanağı da Android’de dünya genelinde 80 acenteye genişletilecek.

Google Pay bir alışveriş platformuna dönüşebilir

KaynakFinextra