Birleşik Krallık merkezli dijital banka Starling, 1,1 milyar sterlin değerleme üzerinden 272 milyon sterlin değerinde yatırım aldığını açıkladı.

Seri D yatırım turunun Fidelity Management & Research Company öncülüğünde gerçekleştiğini duyuran banka, yeni yatırımı Avrupa’daki açılımını desteklemek için kullanacağını açıkladı.

2017 yılında kurulan Starling Bank bugüne kadar 2 milyondan fazla müşteriyi kendisine çekmeyi başardı ve toplamda 2 milyar sterlin değerinde kredi verdi. Pandemide, Monzo da dahil olmak üzere birçok rakibinden daha iyi performans gösteren şirket, devlet destekli kredi verme programlarında da yer alarak büyümesini sürdürdü.

Starling Bank Kurucusu ve CEO’su konuyla ilgili olarak: “Dijital bankacılık bir dönüm noktasına ulaştı. Müşteriler artık geçmişin bankalarına karşı daha adil, daha akıllı ve daha insani bir alternatif bekliyorlar ve biz büyümeye ve yeni ürünler ve hizmetler eklemeye devam ederken Starling’de onlara verdiğimiz şey tam olarak bu. Yeni yatırımcılarımız, büyümenin bir sonraki aşamasına geçerken zengin bir deneyim getirecek, mevcut destekçilerimizin sürekli desteği ise büyük bir güven oyu anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Starling kârlılığa doğru ilerlerken Monzo’nun sıkıntıları sürüyor