Bir süredir PayPal’ın kripto para ve dijital varlık girişimlerini güçlendirmek için Curv ile anlaşacağına dair haberler dolaşırken ödeme devinden onaylama geldi.

Geçtiğimiz yıl müşterilerine kripto para hizmeti vermeye başlayan PayPal bir süredir dijital para birimlerine yönelik tekliflerini güçlendirmeye ve bu alandaki inovasyonu hızlandırmaya çalışıyor.

Şirket bunun için geçtiğimiz aylarda blokzinciri, kripto ve dijital para birimlerine odaklanan bir iş birimi oluşturmuştu. Dijital varlık çözümleri sağlayıcısı Curv de PayPal’ın oluşturduğu bu yeni ekibin bir parçası olarak şirkete mevcut uzmanlığını aktaracak.

PayPal’da Blokzinciri, Kripto ve Dijital Para Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Jose Fernandez da Ponte konuyla ilgili olarak: “Curv’ün satın alınması, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonumuzu gerçekleştirmek için yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabamızın bir parçasıdır. Curv ekibiyle yaptığımız görüşmelerde, teknik yeteneklerinden, girişimci ruhlarından ve son birkaç yılda geliştirdikleri teknolojinin arkasındaki düşüncelerden etkilendik. Dolayısıyla Curv ekibini PayPal’a katmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Curv’ü 2018 yılında kuran Itay Malinger ise satın almayla ilgili olarak: “Curv, dijital varlıklar için güvenlik altyapısında bir öncü olarak, dünya çapında önde gelen finans kurumlarının yenilikçi ve güvenilir bir ortağı olarak tanınmaktan gurur duyuyor. Şimdi, dijital varlıkların benimsenmesi hızlandıkça, inovasyon yolculuğumuza devam etmek için PayPal’dan daha iyi bir yer olmadığını düşünüyoruz. Bu varlıkların küresel ekonomide oynadığı rolü genişletmek için PayPal’a katılmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

PayPal ile Curv arasındaki anlaşmanın mali detayları henüz açıklanmadı. Satın almanın 2021’in ik yarısında tamamlanması bekleniyor.

PayPal ve Revolut, kripto para birimini ana akım haline getiriyor