Dijital ödeme uygulaması Bottlepay, kullanıcıların Twitter üzerinden bitcoin gönderip almalarını sağlayan sosyal medya özelliğini hayata geçirdi.

Bottlepay özelliğin nasıl kullanılacağını kısaca şöyle açıkladı: Örneğin bir kullanıcı “@bottlepay send 100 sats to @twitterkullancısı” şeklinde tweet attığında belirtilen miktarda Bitcoin anında bir hesaptan diğerine aktarılıyor.

Lightning Network üzerine kurulu olan Bottlepay, geçtiğimiz ay 11 milyon sterlin yatırım almıştı. Şirket, Bitcoin ve geleneksel para birimlerinde gerçek zamanlı para transferi ve popüler sosyal medya platformlarıyla entegrasyon sunarak sosyal, akış ve mikro ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor. Önümüzdeki aylarda Bottlepay ağı Reddit, Discord, Twitch, Telegram ve Mastodon’a genişlemeyi planlıyor.

Ürün, dünya çapında bir numaralı Crunchbase Bitcoin girişimi olarak derecelendirildikten sonra beta sürümü için 20.000’den fazla kullanıcı kazandı. Firma, uygulamanın geçen ay piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcıların toplam 1,7 milyon sterlin üzerinde işlem yaptığını söylüyor.

Bottlepay yakın gelecekte sisteme geleneksel para birimleri ekleyecek. Nihai hedef, Wise ve Currencyfair gibi yerleşik markalara düşük maliyetli bir alternatif sağlamak.

Bottlepay CEO’su Mark Webster’in konuya yönelik açıklaması şöyle: “Kullanıcıları sosyal medyada anında ödeme yapmaları için güçlendirmek, bizi küresel ödeme altyapısında devrim yaratmaya bir adım daha yaklaştırıyor. Bugünün tüketicileri, paralarını dünyanın her yerinden anında taşıma gücüne sahip olmak istiyor. Bottlepay’in sosyal Bitcoin ödemeleri, şimdiye kadar mevcut olan hantal, modası geçmiş ödeme sistemlerinde çok ihtiyaç duyulan bir güncelleme ve daha sorunsuz, daha kolay işlemlere doğru bir sıçrama niteliğinde.

Apple Pay ile BitPay üzerinden Bitcoin harcanabilecek

KaynakFinextra