Visa CEO’su Alfred Kelly geçtiğimiz günlerde katıldığı “Fortune’s Leadership Next” podcast’inde şirketin kripto paralara yaklaşımı konusunda önemli açıklamalar yaptı. 

Kelly’nin kullandığı ifadeler şöyle: “İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa kimlik bilgileriyle Bitcoin satın alınmasını sağlamak. İkincisi, Bitcoin’in itibari para birimine çevrilmesine ve dolayısıyla Visa’nın kabul edildiği dünyanın 70 milyon yerinden herhangi birinde anında kullanılabilmesine izin vermek için Bitcoin cüzdanlarıyla çalışmak.

Kelly’ye göre Visa, Bitcoin genel kabul gördükten sonra bile finansal işlemlerde aracı rolünü kazanmak için çok çalışıyor. Ödeme devi Bitcoin’in yanı sıra stablecoin kullanımına da izin vermeyi planlıyor. Kelly, Visa’nın stablecoin’lerle ilgilenen yaklaşık 35 ortakla iş birliği yaptığını söyledi.

Kelly bu noktada USDC stablecoin’ine de bir atıfta bulunuyor. 2020’nin sonuna doğru şirket, ödeme ağını USDC’ye bağlamak için Circle ile anlaşmıştı. Visa USDC’yi altyapısına entegre etmek ve kredi kartı verenlerin platformlarında USD Coin kullanmasına ve USDC ödemeleri gönderip almasına izin vermek istiyor.

O zamanlarda Visa’nın kripto para müdürü Cuy Sheffield konuyla ilgili olarak: “Visa’yı bir ağlar ağı olarak düşünmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stabilcoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle, Visa’nın müşterilerimize sağlayabileceği, onlara erişmelerini ve tüccarlarımızda harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” açıklamalarında bulunmuştu.

Visa, ödeme ağını USCD’ye bağlamak için Circle ile anlaştı

KaynakBTC Times