Küresel olarak büyümesini sürdüren Revolut, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Kaliforniya Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı ile bir bankacılık lisansı için başvuruda bulundu.

Revolut’un bu hamlesi, şirketin Kanada pazarından çıkma kararının ardından geldi.

Revolut şu anda ABD’de FDIC sigortalı Metropolitan Commercial Bank ile bir ilişki yoluyla finansal hizmetler sunuyor. Firma, kendi banka sözleşmesine sahip olmanın mevduat koruması, krediler ve mevduat hesapları da dahil olmak üzere daha geniş bir ürün yelpazesi sunmasını sağlayacağını söylüyor.

Revolut kurucu ortağı ve CEO’su Nik Storonsky konuyla ilgili olarak: “Bir ABD bankacılık lisansı, nihayetinde ABD’li müşterilerimize, krediler ve mevduatlar dahil olmak üzere birincil bankalarından bekleyebilecekleri tüm temel finansal ürün ve hizmetleri sunmamızı sağlayacak. Dünyanın ilk küresel finans süper uygulamasını oluşturma misyonundayız ve bir ABD bankacılık lisansı peşinde koşmak, bu yolculuğun ayrılmaz bir parçası.” ifadelerini kullanıyor.

ABD pazarında 1 yıldır faaliyet gösteren Revolut, 50 eyalette kurumsal bankacılık hizmetlerini başlatıyor. Revolut Business, şirketlerin çoklu para birimli hesaplara kaydolmasına, fiziksel ve sanal kurumsal kartlar çıkarmasına ve 29 para biriminde ücretsiz para transferi yapmasına olanak tanıyor.

Storonsky, ABD’de küçük ve orta ölçekli işletmeler büyük ölçüde yetersiz hizmet aldığını ve onları küresel ölçekte büyümek ve ölçeklendirmek için araçlarla güçlendirmek istediklerini söylüyor.

Revolut, 2015 yılında Birleşik Krallık’ta kurulduğundan bu yana 13 milyondan fazla bireysel müşteri ve 500.000 ticari müşteriyi bir araya getirdi. Şirket şu anda AB’de bir bankacılık lisansına sahip.

PayPal ve Revolut, kripto para birimini ana akım haline getiriyor