Japonya merkezli “şimdi satın al, sonra öde” (BNPL) girişimi Paidy, Seri D yatırım turunda 120 milyon dolarlık yatırım aldı.

2014 yılında e-ticaret için sonradan ödemeli kredi hesabını başlatan Paidy, Japon tüketicilerin kredi kartları olmadan çevrimiçi alışveriş yapmalarına yardımcı oldu.

Ödeme ve alışveriş anındaki zorlukları ortadan kaldırmaya çalışan ve bu doğrultuda bireylere anlık kredi kullanma imkanı veren Paidy, müşterilerine kredi kartı kullanmadan alışveriş yapılmasını sağlayan bir “şimdi al, sonra öde” girişimi.

Müşteriler sisteme kayıt olduktan sonra dört haneli SMS veya sesli doğrulama kodu içeren bir cep telefonu numarası ya da e-posta adresi kullanarak alışveriş yapabiliyorlar.

Firma şu anda sistemin 700.000’den fazla web sitesinde kullanılabildiğini ve 5 milyondan fazla tüketici hesabına sahip olduklarını söylüyor.

Yeni finansman, büyük satıcılara yönelik işlemleri genişletmek, yeni hizmetler geliştirmek ve müşterilerin ücretleri üç eşit, faizsiz olarak bölmesine olanak tanıyan ‘3-Pay‘ adlı yeni bir teklifin popülerliğiyle başa çıkmak için Paidy’nin bilançosunu güçlendirmek için kullanılacak.

Paidy yönetim kurulu başkanı Russell Cummer konuyla ilgili olarak “Ödeme hacmimiz arttıkça ve 3-Pay giderek daha fazla müşteri tarafından kullanıldıkça güvenilir bir marka ve güvenilir bir iş ortağı olarak büyüme yörüngemizi güvence altına almak için mali tabanımızı güçlendiriyoruz.” ifadesini kullanıyor.

İngilizler BNPL harcamalarını geri ödemekte zorlanıyor