Almanya merkezli dijital banka N26, müşterilerine farklı sağlayıcılardan çeşitli sigorta planları sunarak sigorta kapsamı satın alma, planları yönetme ve uygulama içi talepleri başlatma imkânı tanıyacak.

Insurtech firması Simpleinsurance ile ortaklığa giden N26‘nın Almanya’daki müşterileri, cihazlarının kazalarını, hasarlarını ve hırsızlıklarını kapsayacak şekilde doğrudan N26 mobil veya masaüstü uygulamalarından akıllı telefon sigortası düzenleyebilecek ilk grup olacak. Müşteriler doğrudan uygulama üzerinden aylık ya da yıllık ödeme olmak üzere sigorta planlarını seçebilecekler.

Yeni isteğe bağlı akıllı telefon sigortasının lansmanı, Avrupa’daki N26 müşterilerine önümüzdeki aylarda sunulacak ev, yaşam, seyahat, özel sorumluluk, bisiklet, elektronik ve evcil hayvan sigortasını içeren bir dizi planlı üründen ilki oldu.

N26’nın CEO’su Valentin Staff konuyla ilgili olarak: “Sigorta söz konusu olduğunda, müşteriler bugün hala karmaşık ve modası geçmiş süreçler ve evrak işleriyle uğraşmak zorunda kalıyor. Bu alan yıkıcı teknolojiler için oldukça olgun ve şimdi müşterilerimizin sigorta ihtiyaçları için tek noktadan dijital bir çözüm sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

COVID-19 Avrupalı sigortacılar için büyük değişikliklere neden olacak

KaynakFinextra