Temel kurumsal kredi kartı ürününün ötesine geçmek isteyen Brex, seri D yatırım turundan 475 milyon dolar topladı. Yeni yatırımla birlikte FinTech’in değerlemesi 7,4 milyar dolara ulaştı.

2017 yılında kurulan Brex işletmeler için kurumsal kredi kartları sunarak hayatına başlamış bir girişim. Brex, yeni tanıtılan hepsi bir arada finans platformuyla birlikte bunun ötesine geçerek harcama yönetimi ve fatura ödeme yazılımını da bir araya getiriyor.

Hizmetlerini genişleten Brex bunlarla da sınır kalmayacak gibi gözüküyor. Şirket bu yılın başlarında, FDIC sigortalı mevduat ürünlerini KOBİ’lere bir aracı bankaya güvenmeye gerek kalmadan sunmasına izin verecek Brex Bank‘ı kurmak için bir başvuru da yapmıştı.

Her ay binlerce yeni müşteriyi bünyesine katan Brex’in yeni yatırım turu çok da sürpriz olmadı. Sadece 2021’in ilk çeyreğinde firma müşterilerini yüzde 80 oranında büyüttü. KOBİ’ler artık Brex platformundaki müşterilerin %45’ini oluşturuyor.

425 milyon dolar değerindeki yatırım turuna Tiger Global öncülük etti. Brex CEO’su Henrique Dubugras, yeni yatırım turunun, tüm işletmeler için hepsi bir arada ir finansal çözüm geliştirmeye devam dereken büyümelerini hızlandıracağını söylüyor.

Ramp, kurumsal kredi kartı piyasasını dönüştürmeyi hedefliyor

KaynakFinextra