Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik uyarınca 29 Nisan’dan itibaren Ininal ve Papara aracılığıyla Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerinin yapılamayacağını duyurdu.

“Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” ödeme kuruluşlarının kripto para borsalarına aracı olmasını kısıtlıyor. Bu bağlamda borsalar gereken adımları atmaya başladı.

Binance’in web sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli Binance kullanıcıları,

16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır.

Bu nedenle, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağını üzülerek bildirmek isteriz. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Buna ek olarak, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkürler!

Binance Ekibi

Dr. Soner Canko: Kripto varlık alım satımı değil, ödeme aracı olması yasaklanıyor