Kripto para borsası Coinbase, borsanın Visa banka kartının Apple Pay ve Google Pay ile birlikte kullanılabileceğini açıkladı. 

Şirketin yaptığı açıklamaya göre Coinbase Card, Apple Pay ve Google Pay ile senkronize oluyor. Böylece kullanıcılar Apple Pay ya da Google Pay üzerinden Coinbase Card’larıyla harcama yapabilecekler.

Bunun yanı sıra şirket bu haftadan itibaren bekleme listesindeki müşterilerine %4 geri ödemeli kripto ödülleri sunmaya başlayacağını açıkladı.

Coinbase blogunda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ABD’de cep telefonu ödemeleri 2020’de %29 artarak istikrarlı bir şekilde artıyor. Dünya çapında milyonlarca insan, market teslimatlarından evcil hayvan malzemelerine ve ev ofis ürünlerine kadar her gün satın alma işlemleri için Apple Pay veya Google Pay’i kullanıyor. Artık Coinbase kartınızı Apple Pay veya Google Pay ile kullandığınızda bu alışverişte %4’e kadar kripto ödüllerini geri kazanabilirsiniz.

Coinbase, bekleme listesinde olanların çok yakında davet bağlantısı alacağını ve başvurularını hızlı bir şekilde tamamlayabileceklerini söylüyor. Borsa ayrıca, Coinbase Card’ın bir banka kartı olduğunu ve bu nedenle kaydolmanın kredi puanını etkilemeyeceğini de belirtiyor.

Coinbase Card’ı Apple Pay ve Google Pay ile kullanmak, kripto para harcamalarını kolaylaştıran ve ekosistemin genişlemesine yardımcı olacak bir hamle. Coinbase bunun bir başlangıç olduğunu, kriptoyu günlük yaşamımızda kolayca kullanabilmek için daha fazla yol geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Visa, Coinbase’e asli üyelik verdi

KaynakCoinbase