Haziran ayında peş peşe gelen webinarlarımızın son konuğu KOBiL kurucusu İsmet Koyun oldu.

Almanya’dan 35 senede tüm dünyaya güvenlik çözümleri ihraç eden KOBiL’in gelişim evrelerini konuştuğumuz bu bölümde aynı zamanda dünyada siber güvenlik konusundaki gelişim ve değişimi de masaya yatırdık… Uluslararası pazarlarda tanınmanın, güven ve müşteri kazanmanın zorluğunu konuştuk.

KOBiL Kurucusu İsmet Koyun’u dinlerken teknoloji sektöründe geleceği görmenin önemini bir kez daha anladım. Bugünün müşteri ihtiyaçlarını karşılarken yarının ihtiyaçlarını öngörmek ve yatırım yapabilmek gerektiğine dair bilgilerimizin bu denli açık ve net şekilde teyit edilmesi bizleri azami derecede mutlu etti.

İsmet Koyun’un “takip eden değil, edilen ol” mottosunu hayatının bir kuralı haline getirmesi, onu ve şirketini şu andaki başarılı noktaya ulaştıran en önemli temel unsur desek hata yapmayız.

Diğer yandan geçmişi konuşmak nispeten kolay, geçmişten alınacak dersler ve başarılı örnekler ile geleceğe doğru adımları atmak ise zor olan. Bu noktada İsmet Koyun’a gelecekte bizleri nelerin beklediğini sormak ve nasıl bir strateji izlemek gerektiğini öğrenmek kaçınılmazdı. Kendisine geleceğe dair öngörülerini sorduğumuzda İsmet Bey özgün bir tanım paylaştı bizlerle; “Süper FinTech”.

Görünen o ki FinTech’leri, BigTech’leri ne kadar çok konuştuysak benzer bir yoğunlukta Süper FinTech’leri konuşmanın zamanı gelmiş. Peki, nedir bu Süper FinTech? Bu sorunun cevabı ile birlikte, finans sektörüne özel güvenlik çözümleri ile tanınan KOBiL’in, özellikle SuperApp, EkoSistem ve platform ekonomilerini güvenli kılmak için yaptığı çalışmaların detaylarını İsmet Koyun’dan dinlemek için gerçekleştirdiğimiz webinarı izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Ayrıca Alman ZDF televizyonunda yayınlanan röportajı da izlemenizi tavsiye ederim;

FinTech İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Dijital CEO