Bloomberg’in haberine göre Apple, müşterilerin Apple Pay alışverişlerini taksitler halinde ödemesine olanak tanıyan şimdi satın al, sonra öde (BNPL) hizmeti geliştirmek için Goldman Sachs ile birlikte çalışıyor.

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklarına göre ‘Apple Pay Later‘ olarak adlandırılacak olan hizmet, taksitleri karşılamak için borç veren olarak Goldman Sachs’ı kullanacak.

BNPL hizmeti yalnızca Goldman’ın ortak olduğu Apple Card’a bağlı değil, herhangi bir kartla yapılan tüm Apple Pay satın alımlarında geçerli olacak.

Şimdi al, sonra ödeme hizmetinin sunulması Apple’ı son birkaç yılda hızla büyüyen ve bu pazarda başarılı olan PayPal, Affirm ve Klarna dahil olmak üzere bir dizi firma ile doğrudan rekabete sokacak.

BNPL hizmetiyle birlikte müşteriler, Apple Pay ile mağaza içi ve online olarak ödeme yaparken maliyeti iki haftada bir yapılan dört faizsiz ödemeye yayma seçeneğinden yararlanabilecek. Bloomberg, müşterilerin iPhone’lardaki cüzdan uygulaması aracılığıyla hizmeti kullanmak için başvurmaları gerekeceğini ancak kredi kontrollerine tabi olmayacağını söylüyor. Apple’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Şimdi al, sonra öde (BNPL) hizmetlerinin kullanımı artıyor

KaynakBloomberg