GameStop ve sinema şirketi AMC gibi ‘meme’ hisselerini ve dogecoin gibi kripto para birimlerini çevreleyen söylentilerin merkezinde yer alan ABD ticaret uygulaması Robinhood, New York borsasında 35 milyar dolarlık bir değerleme görmeyi umuyor.

Misyonunun yatırımı “demokratikleştirmek” olduğunu belirten çevrimiçi aracı kurum, ilk halka arz planlarının ayrıntılarını açıkladı ve yılın en çok beklenen halka arzlarından birinin planlarını yaptı.

Halka arzada 35 milyar dolarlık değerlemeyi hedefleyen Robinhood’un hisselerinin 35 ile 42 dolar arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

Robinhood, pandemi sonrası hisse ticareti yapmak için platforma katılan genç kesimle birlikte hızla büyümüş ve ilerleyen dönemlerde de GameStop gibi hisse senetlerinin en çok alındığı aracı olarak olayların merkezinde yer almıştı. Aracı kurum, GameStop hisselerindeki artışın ortasında taleple başa çıkmakta zorlandığı için ticareti engelledikten sonra eleştirilmişti.

ABD merkezli girişim 2021 ikinci çeyrek gelirinin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %129 artışla 546 milyon dolar olacağını açıklamıştı. 2013 yılında kurulan girişimin ‘HOOD’ sembolüyle listelenmesi bekleniyor.

Robinhood 1 milyar dolar fon topladı

KaynakThe Guardian