Avrupa’da yerleşik, Türkiye kökenli finansal teknoloji uzmanlarını bir araya getiren bir topluluk olan European Innovation Bridge, kuruluşunu resmen ilan ederek yeni üyelere kapılarını açtı.

FINTECH Istanbul Almanya temsilcisi Şebnem Elif Kocaoğlu Ulbrich ve Salih Zeki Çimen tarafından kurulan ve FinTech alanında Avrupa’da faaliyet gösteren, Türkiye kökenli, alanında uzman birey ve şirketlerin bir araya geldiği, kâr amacı gütmeyen bir topluluk olan European Innovation Bridge (EIB), topluluğu yeni üyelere açtığını ilan etti.

Almanya, İngiltere, Lüksemburg, Fransa başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde faal kırktan fazla Türkiye kökenli FinTech, RegTech girişimcisi, şirketi ve profesyonelinden oluşan bir katılımcı havuzuna sahip olan European Innovation Bridge, alanında deneyim sahibi bireylerin arasında fonksiyonel ve profesyonel bir iletişim ağı oluşturarak, bilgi alışverişi ve beraber çalışma imkanları yaratılması ve bu çalışmalar yardımıyla Avrupa ve Türkiye arasındaki teknolojik ve ticari diyaloğun artırılması amacını taşımakta. Berlin merkezli topluluk, Alman Stammtisch (Round Table) etkinlik konseptinden esinlenerek ayda bir ekosistemdeki önemli konuların konuşulduğu etkinlikler ve ayrı networking etkinlikleri düzenliyor. Bu sayede hem ortak kökene sahip bireylerin birbirinden haberdar olması hem de eşsiz deneyimlerinden topluluğun diğer üyelerinin de faydalanması imkânı yaratılıyor.

Topluluğun yol haritasında ekosistem raporları hazırlanması, Türkiye’den Avrupa’ya açılmak isteyen girişimlere destek verilmesi ve girişim – yatırımcı match making etkinlikleri gibi farklı kilometre taşları bulunmakta.

European Innovation Bridge, FinTech, djital bankacılık ve inovasyon alanlarında en az beş yıl deneyime sahip, Avrupa’da çalışan, topluluk değerlerini önemseyen ve kişisel gelişim ve iş birliği olanaklarıyla ilgilenen, Türkiye kökenli birey ve kurumları aktif olarak başvuru yapmaya davet ediyor.

Daha fazla bilgi ve üyelik için: https://www.europeaninnovationbridge.com